ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Intel Foundry Services

Intel zmienia strategię i łączy dział mobilny z PC. Nvidia i Qualcomm mają się czego obawiać?

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Newsy
intel-logo

Rynek mobilny już od paru ładnych lat rozwija się bardzo gwałtownie i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja szybko uległa zmianie. Dzisiejsze urządzenia przenośne wymagają jednak coraz to większej mocy obliczeniowej. Obecnie tempo rozwoju układów logicznych w tym sektorze dyktuje Qualcomm, a producenci tacy jak MediaTek, Nvidia czy Intel usilnie starają się dotrzymać tempa temu amerykańskiemu potentatowi. Czyżby sytuacja miała się wkrótce zmienić? Wygląda na to, że jest na to spora szansa, gdyż według The Wall Street Journal największy producent elektroniki użytkowej dla rynku desktopów i serwerów – Intel poważnie myśli o podjęciu walki również w tym sektorze.

Według redaktorów The Wall Street Journal korporacja Intel zamierza stworzyć wspólną grupę związaną z dotychczasowym rozwojem systemów dla desktopów i serwerów oraz rynku mobilnego. Pomimo niezbyt dużej różnorodności w ofercie tego producenta możemy już dzisiaj znaleźć na rynku urządzenia działające na jednostkach mobilnych z serii Atom, mogące pochwalić się bardzo rozsądną wydajnością. Krok ten ponadto pozwoli firmie skupić się na urządzeniach „dwa-w-jednym”. Granice między laptopami a tabletami wciąż się zacierają, można snuć domysły, że chodzi o zunifikowanie obu urządzeń, tak aby w zależności od potrzeby nie traciły na swej funkcjonalności.

Najprawdopodobniej pierwsze oficjalne plany Intela związane z rynkiem mobilnym poznamy podczas targów Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas oraz Mobile World Congress w Barcelonie na początku przyszłego roku. Wygląda więc na to, że już w najbliższym czasie na rynku szykuje się ciekawy pojedynek. Konkurencji jednak nigdy za wiele, a jedynym kto może na tym zyskać będą końcowi odbiorcy czyli my. A Wy co sądzicie o planach Intela? Czy Qualcomm oraz Nvidia mają się czego bać?

Źródło: technobuffalo.com, The Wall Street Journal 

Sprawdź najnowsze wpisy