Doczepiany obiektyw w smartfonie Huawei to nowy patent, który pojawił się w urzędzie patentowym. Co ciekawe, nie w Chinach, ale w Europie, gdzie takimi sprawami zajmuje się EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej). Sam pomysł nie jest może nowy, ale pokazuje, że dla Huawei najważniejszą rzeczą w ich flagowych smartfonach, jest aparat. I to może być asem w rękawie firmy, jeżeli ta zdecyduje się na produkcje takiego rozwiązania.

Doczepiany obiektyw u Huawei

Doczepiany obiektyw u Huawei
Fot. Doczepiany obiektyw u Huawei / GizmoChina

Be trudu znajdziemy w Internecie doczepiany obiektyw, który można zamontować na swoim smartfonie. Niezależnie od tego, o jakim modelu mówimy. To zazwyczaj zestaw kilku soczewek oraz dodatkowe mocowanie, które ma zapewnić inne możliwości dla aparatów urządzenia. Nie jest to przesadnie drogie rozwiązanie, a niektóre z obiektywów mają całkiem ciekawe opcje. Można zwiększać pole widzenia czy korzystać ze specjalnych filtrów. Jednak jak w przypadku podobnych rozwiązań, nie jest to idealne. Szczególnie że nie zostało stworzone pod konkretny sprzęt.

W przypadku patentu od Huawei sama idea byłaby podobna. Na pleckach urządzenia znajdowałby się specjalne mocowania przy module kamery. Te pozwoliłby na doczepienie obiektywu, który mógłby pełnić rolę np. „peryskopu”. Chodzi o zwiększenie możliwości, jeżeli chodzi o zoom optyczny. To jeden z największych plusów ostatnich flagowców producenta, czyli modeli z serii Huawei P40. Dodatkowy moduł z nowym smartfonie z pewnością sprawiłby, że zdjęcia wychodziłby jeszcze lepsze. Jednak takie rozwiązanie ma też swoje minusy.

Zobacz też: Promocje w AppGallery na wakacje – co można zyskać?

Użytkownicy raczej nie lubią nosić ze sobą dodatkowych części do smartfona, więc taki doczepiany obiektyw musiałby zostać zamontowany na stałe. Huawei nie jest pierwszym producentem, który ma taki pomysł na „modułowość”. Warto wspomnieć o Motoroli Mod, gdzie można było dokupić specjalne „wykończenie”, które oferowało 10-krotny zoom optyczny. Wyglądało jednak o wiele masywniej, ale technologia od tego czasu poszła do przodu. Pytanie tylko, czy Huawei zdecyduje się na produkcję takiego częściowo modułowego smartfona?

Źródło: GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.