Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze, mimo że w Polsce nie mówi się o niej już tak dużo, jak jeszcze przed kilkoma miesiącami. Groźnym wirusem wciąż można się zarazić, z czego doskonale zdaje sobie sprawę m.in. Samsung. Firma opatentowała właśnie powłokę przeciwdrobnoustrojową, którą zamierza wykorzystać w swoich etui i pokrowcach.

Etui Samsung chroniące przed koronawirusem – firma ma ciekawy pomysł

Samsung Etui chroniące przed koronawirusem

Powłoka przeciwdrobnoustrojowa pozwala eliminować bakterie, cząsteczki i szczepy wirusów na danych powierzchniach. Samsung wpadł na świetny pomysł, aby wspomniane rozwiązanie wykorzystać w swoich etui i pokrowcach na smartfony. Koronawirus jest wysoce zakaźny i można go „złapać” nawet przez dotyk, a urządzenia mobilne, z których korzystamy na co dzień, to ogromne siedliska bakterii i innych niepożądanych gości.

Zobacz także: [Promocje dnia] Garmin Fenix 5 Plus, MacBook Air 13″ (2020), Crucial BX500 (480 GB) i więcej w super cenach

Powłoka przeciwdrobnoustrojowa na etui czy pokrowcach uniemożliwi koronawirusowi na pozostanie na powierzchni. Nie da się ukryć, że pomysł Samsunga jest świetny w swojej prostocie. Z uwagi na fakt, że szczepionka na COVID-19 nie jest jeszcze dostępna, na chwilę obecną najlepszą metodą walki z koronawirusem jest prewencja. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy etui i pokrowce Samsunga z powłoką przeciwdrobnoustrojową ujrzą światło dzienne, choć niewykluczone, że wraz z premierą Galaxy Note20. Nie jest to jednak w żaden sposób potwierdzona informacja, a jedynie całkiem wiarygodna plotka.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.