Prezenty od Allegro to kolejne oszustwo, które pojawiło się w ciągu ostatnich kilku dni. Polacy otrzymują SMS-y, które mają pochodzić od serwisu aukcyjnego, a w zamian za zainstalowanie nowej wersji aplikacji, otrzymają bon pieniężny. Cóż, brzmi to jak bardzo kiepska metoda wyłudzenia, ale lepiej ostrzec tych, którzy są zbyt ufni i klikają wszystko, co popadnie.

Prezenty od Allegro – oszustwo

Prezenty od Allegro - oszustwo
Fot. Niebezpiecznik

Zdarza się tak, że Allegro faktycznie obdarowuje swoich użytkowników różnego rodzaju prezentami. Jednak nie w tym przypadku. Prezenty od Allegro, które trafiają od środy na skrzynki odbiorcze wielu użytkowników w naszym kraju, to zwykłe oszustwo. Wiadomość ma następującą treść: „Prezent od Allegro 30 zl na zakupy oraz darmowa dostawa. Pobierz nowa wersje naszej aplikacji mobilnej https://playsklep24[.]com/allegro i wpisz swoj kod: KSR39S1”. Już widać, że coś jest nie tak, bo link do „Sklepu Play” nie wygląda tak, jak powinien. Jednak sama strona jest trochę podobna do tego, jak wygląda ta od Google.

Tam oczywiście można pobrać aplikację, ale pod żadnym pozorem nie wolno tego robić. Na naszym smartfonie zainstaluje się wtedy coś, co najprawdopodobniej wykradnie nam sporo danych. Wśród nich mogą być nawet loginy do banku, więc lepiej uważać. To nie pierwsze tego typu podszywanie się pod dużą firmę. Ostatnio pisaliśmy dla was o tym, że podobny rodzaj oszustwa pojawił się także na OLX, gdzie potem dostawało się link, który miał kierować na stronę Allegro Lokalnie. Chyba nie musimy dodawać, że to także była próba oszustwa.

Zobacz też: Cyberpunk 2077 tylko z obsługą DirectX 12/

Podobnego rodzaju SMS pojawiają się co jakiś czas. Czasem dotyczą właśnie Allegro, a czasem InPostu czy innej dużej firmy. Warto bardzo ostrożnie do nich podchodzić i przede wszystkim, nie klikać w linki, które wyglądają podejrzanie. I oczywiście nie instalować aplikacji ze źródeł, do których nie mamy 100-procentowego zaufania.

Źródło: Niebezpiecznik

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.