motorola-droid-razr

Od pewnego czasu wiadomo było, że Motorola planuje organizację konferencji, w trakcie, której zaprezentowane zostaną nowe urządzenia. Pewniakiem był Droid RAZR – co jeszcze Motorola pokazała wszystkim zgromadzonym?

Pierwszą i jednocześnie największą premierą była Motorola Droid RAZR, która od kilku dni przewijała się w licznych przeciekach i nieoficjalnych informacjach. Decyzja Motoroli dotycząca wskrzeszenia marki „RAZR” wzbudziła spore emocje, szczególnie wśród osób, które miały okazję korzystać z urządzeń z tej serii.

Motorola Droid RAZR jest bardzo cienka – w najgrubszym miejscu osiągając zaledwie 7.1 milimetra. Całkiem przyzwoicie wygląda również jej waga, która wynosi 127 gram. Amerykański producent sprzętu, pokusił się o zastosowanie specjalnej ochronnej warstwy ekranu – Gorilla Glass. Sama obudowa została wykonana z bardzo wytrzymałego kevlaru.

Ekran Super AMOLED zastosowany w tym smartfonie ma przekątną 4.3 cala. Procesor to dwurdzeniowa jednostka OMAP4430, który jest taktowany z częstotliwością 1.2 GHz. Pamięć RAM, jaka będzie dostępna w tym urządzeniu, wynosi 1 GB. Producent zastosował również aparat 8 Mpx z autofocusem i podwójną diodą LED.

Telefon na tę chwilę będzie sprzedawany z systemem Android 2.3 Gingerbread – producent nie poinformował o ewentualnej możliwości aktualizacji do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, jednak wydaje się to dość oczywiste. Nie wiadomo jednak, kiedy nowa wersja Androida zostanie udostępniona użytkownikom.
moto-actvDrugim urządzeniem, które zostało zaprezentowane, jest Moto ACTV. Produkt ten jest dedykowany przede wszystkim dla osób aktywnych. Urządzenie z wyglądu bardzo przypomina iPoda Nano. Moto ACTV wyposażony został w procesor 600 MHz, GPS, radio FM i ekran dotykowy. Posiadacz może przesłać na urządzenie nawet 4000 utworów.

Producent poinformował, że Moto ACTV będzie dostępne w cenie 249 dolarów za wariant z pamięcią 8 GB i 299 dolarów za wersję 16 GB. Trzeba przyznać, że cena nie jest niska, jak za taki niewielki gadżet. Urządzenie to funkcjonuje wykorzystując możliwości systemu Android.

Największym rozczarowaniem podczas konferencji Motoroli był brak nowych tabletów. Większość ekspertów uważała, że to właśnie w trakcie tej imprezy zaprezentowana zostanie Motorola Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition. Niestety, na premierę trzeba będzie jeszcze poczekać.

źródło: AndroidCentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula