ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Rynek webinarów

Rynek webinarów ma się dobrze, jak nigdy dotąd

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Rynek webinarów nigdy nie miał się tak dobrze, jak teraz. To wynik wydarzeń na świecie, czyli przymusowego zostania w domach. Wiele osób swoje biura przeniosło do domowego zacisza, a i spotkania oraz nauka odbywała się właśnie tam. To przyczyniło się do wręcz nieprawdopodobnego wzrostu zainteresowania webinarami na całym świecie. Także i w Polsce.

Rynek webinarów – niesamowite wzrosty

Rynek webinarów
Fot. ClickMeeting

Wszelkiego rodzaju webinaria stały się czymś, bez czego ostatnie tygodnie i miesiące, nie byłby możliwe. To narzędzie, które wykorzystywano z powodzeniem zarówno w biznesie, jak i edukacji. Doskonale odzwierciedlają to liczby, które można znaleźć w raporcie przygotowanym przez ClickMeeting. Największe zainteresowanie webinariami oraz samą tematyką, zanotowano w Polsce. Wzrost o 1156 procent robi ogromne wrażenie, a szczególnie, kiedy zestawi się go z innymi krajami. We Francji zainteresowanie wzrosło o 423 procent, w Niemczech o 519, a w Grecji o 868 procent. Widać więc, że cały świat (a przynajmniej Europa) zdecydował się na wykorzystywanie webinariów.

Sam rynek webinariów jeszcze przed pandemią miał się dobrze, ale teraz przeżywa swój największy rozkwit od lat. W przypadku platformy, która przeprowadzała badanie, dziennie na niej odbywało się średnio 4 razy więcej spotkań, niż w analogicznych okresach lat poprzednich. Średnio było to 7908 wydarzeń w ciągu dnia. Średnio spędzamy prawie godzinę (56 minut) podczas wydarzeń webinarowych, czyli około 3 minut dłużej, niż podczas poprzednich lat.

Zobacz też: Najlepiej sprzedająca się gra na PlayStation 4 – zwycięzca chyba nie dziwi.

Ponad jedna trzecia wszystkich spotkań przeprowadzanych na platformie dotyczyła edukacji (36 procent). Za nimi były branże PR oraz IT (17 oraz 10 procent). Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także proces automatyzacji webinarów, czyli np. automatyczne wysyłanie zaproszeń na kolejne spotkania czy przesyłanie podsumowania. Rynek webinarów jest teraz w doskonałym stanie. Prawdopodobnie po pandemii wiele firm dalej będzie z niego korzystało, bo odkryto, że praca zdalna także może przynosić efekty.

Źródło: ClickMeeting

Sprawdź najnowsze wpisy