Zmodyfikowane telefony z serii Galaxy już wkrótce

Michał Brzeziński Michał Brzeziński Newsy
Samsung-premiera

Wojna patentowa pomiędzy Samsungiem i Apple jest tematem ciągnącym się od kilku miesięcy. Niestety, pochłania wiele ofiar, a jednym z najważniejszych wydarzeń był wyrok dotyczący smartfonów z serii Galaxy – ich sprzedaż na terenie Holandii oraz niektórych państw europejskich została zakazana. Kraj tulipanów nie jest bardzo dużym rynkiem, ale jak widać może mieć wpływ na inne rynki, a ponadto stanowi główny węzeł transportowy urządzeń od koreańskiego producenta. Jak z tym problemem poradził sobie Samsung?

Przypominamy, że naruszenie patentowe dotyczy galerii, a dokładniej sposobu pokazywania oraz przewijania zdjęć. Już wtedy pojawiły się głosy, że jest to wyłącznie kwestia software’u i zmiana oprogramowania wystarczy, aby seria Galaxy był w dalszym ciągu sprzedawana. James Chung, rzecznik Samsunga, do publicznej wiadomości podał informację, że technologiczne problemy zostały naprawione, urządzenia dostały aktualizację i już wkrótce trafią do sprzedaży.

Na razie nie wiadomo jak dokładnie rozwiązano kwestię galerii. Prawdopodobnie zmiana będzie czysto kosmetyczna i telefony właściwie nie będą się różniły od swoich poprzedników. Czekamy i mamy nadzieję, że to wystarczy i Apple zostawi w spokoju urządzenia od Samsunga.

źródło: pocketnow.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy