sgs3-slajd

 

Od premiery Samsunga Galaxy S II nie upłynęło jeszcze wiele czasu a już do Sieci przedostały się pierwsze informacje na temat jego następcy. W ostatnich dniach ktoś upublicznił jeden slajd z poufnej prezentacji koreańskiego producenta dotyczący serii flagowych urządzeń na poszczególne lata. Co do zaoferowania ma nadchodzący Samsung Galaxy S III?

Ze wstępnych wiadomości wynika, że będzie to prawdziwa bestia. Pod jego maską znajdzie się nowy dwurdzeniowy Exynos 4212 o taktowaniu 1.8 GHz oraz znacznie usprawnionym układem graficznym. Trochę dziwi brak czterordzeniowej jednostki, lecz wszystko może ulec jeszcze zmianie. Użyty ekran o przekątnej 4,6″ to Super AMOLED Plus HD (1280×720), który od zastosowanego w nowym Nexusie SAMOLED HD różni się brakiem zastosowania technologii PenTile, która zmniejsza faktyczną rozdzielczość. Wbudowana ilość RAM ma wynieść aż 2 GB i zastanawiające jest przeznaczenie tak dużej pamięci – występujące obecnie 1 GB wydaje się być aż nadto wystarczającym do praktycznie każdego zastosowania. Poza tym nowy GS III będzie posiadał aparat robiący zdjęcia 12 MPx i nowego Androida IceCream Sandwich z nakładką TouchWiz. W tym modelu koreański producent odejdzie już od stosowania fizycznych przycisków pod ekranem, które zastąpią ekranowe na wzór Nexusa Prime.

Nie znamy konkretnej daty premiery, wiemy jedynie, że ma ona mieć miejsce w nadchodzącym roku. Trzeba przyznać, że ta specyfikacja wygląda naprawdę kosmicznie. Czy jest to właściwy kierunek rozwoju mobilnej technologii? Czy producenci powinni większą wagę przykładać do specyfikacji sprzętowej, czy też bardziej skupić się na dopracowanym oprogramowaniu? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.