sony_tablet_s_00

W ofercie firmy Vobis debiutuje właśnie pierwszy tablet Sony. Zbudowany on został w oparciu o wydajną platformę NVIDIA Tegra 2 i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Oprócz tego, uwagę przyciąga wyjątkowo estetyczny design urządzenia, starannie dopracowana ergonomia i certyfikat PlayStation.

Sony Tablet S reklamowany jest jaki nowa jakość na rynku multimedialnych urządzeń mobilnych. Jak większość tabletów obecnych aktualnie na rynku wykorzystuje dwurdzeniowy układ NVIDIA Tegra 2 gwarantujący wysoki komfort pracy, na przykład podczas przeglądania Sieci. Strony wyświetlane są na 9,4-calowym wyświetlaczu TruBlack o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, który zapewnia wysoką jakość obrazu i dzięki temu idealnie nadaje się do oglądania filmów, przeglądania zdjęć i korzystania z gier.

Urządzenie przykuwa wzrok bardzo ładnym wzornictwem, które, co szczególnie istotne podczas dłuższej obsługi, idzie w parze z ergonomiczną konstrukcją. Grubość obudowy nie jest stała, lecz łagodnie rośnie, dzięki czemu po położeniu na płaskiej powierzchni tablet zapewnia użytkownikowi bardziej naturalny kąt dla pisania. Ponadto, ciężar został przeniesiony bliżej środka dłoni, co poprawia komfort korzystania z komputera w ruchu, natomiast pewny uchwyt ułatwia pokrywający tylną część antypoślizgowy materiał.

 

sony_tablet_s_03


Sony Tablet S może też z powodzeniem pełnić rolę bardzo wygodnego czytnika e-booków. To jednak nie koniec jego zalet. Jako pierwszy na świecie może się bowiem pochwalić certyfikatem PlayStation. Co to oznacza? Możliwość grania w takie gry jak Crash Bandicoot i Pinball Heroes oraz dostęp do mnóstwa innych tytułów z PS1 i PlayStation Portable. Przez wbudowane złącze USB można do niego podłączyć zewnętrzny kontroler PS, który będzie z nim w pełni współpracował.

Kolejnym atutem tabletu jest wbudowany uniwersalny pilot na podczerwień (jest on kompatybilny z każdą marką) oraz technologia DLNA (Digital Living Network Alliance). Dzięki niej urządzenie możne się bezprzewodowo komunikować z innymi kompatybilnymi urządzeniami i np. przesłać zdjęcia na ekran telewizora lub odtwarzane pliki muzyczne do systemu kina domowego.

Nowość pracuje pod kontrolą systemu Android 3.1 (możliwa aktualizacja do wersji Android 3.2) i wyposażona została w 16 GB lub 32 GB wewnętrznej pamięci flash, 1 GB pamięci RAM, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z tyłu obudowy oraz umieszczoną nad ekranem 0,3-megapikselową kamerkę przeznaczoną do wideorozmów.

Waga urządzenia oraz wymiary to, odpowiednio, niespełna 0,6 kg i 10 x 241 x 173 mm, natomiast pojemność zastosowanego akumulatora litowo-jonowego wynosi 5000 mAh.

Tablet oferowany jest przez firmę Vobis w dwóch wersjach różniących się ilością wbudowanej pamięci. Ich ceny zostały ustalone na następującym poziomie:


Sony Tablet S 16 GB – 1999 zł

Sony Tablet S 32 GB – 2399 zł

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej pod tym adresem. Jak sądzicie, czy z tak ustaloną ceną nowy tablet Sony może powalczyć o miejsce w rynkowej czołówce? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

 

źródło: informacje prasowe


Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.