Kindle-Fire

Premiera Amazon Fire wzbudziła ogromne zainteresowanie i emocje wśród użytkowników. Powodów dla takiego stanu rzeczy jest wiele. Spora część osób oczekuje jednak na większą wersję tabletu Fire, z ekranem 10.1 cala.

Informacje związane z nowymi tabletami firmy Amazon wzbudzały bardzo duże zainteresowanie już od kilku miesięcy. Obserwatorzy rynku uważali, że Amazon ma ogromną szansę stworzyć urządzenia, które będą nie tylko funkcjonalne, ale i niedrogie. Nie bez znaczenia jest również cały ekosystem giganta branży e-commerce.

Kindle Fire, który ostatnio został zaprezentowany, wzbudził bardzo pozytywne emocje. Za sprawą ceny Amazon ma bardzo dużą szansę dotrzeć do użytkowników, którzy uważali, że tablety z Androidem są zbyt drogie, a ich możliwości zbyt małe.

O ile 7-calowa wersja jest całkiem atrakcyjna, to największa grupa użytkowników czeka na model, który będzie wyposażony w większy ekran, o przekątnej 10.1 cala. Urządzenie z takim wyświetlaczem daje zarówno większy komfort użytkowania, jak i zwiększa możliwości jego zastosowania.

Cena Amazon Fire (199$) wskazuje na to, że nawet większa wersja tego tabletu powinna być niedroga w porównaniu do pozostałych urządzeń tego typu, które są dostępne na rynku. Pozostaje jeszcze jedna bardzo istotna kwestia – kiedy ten tablet może trafić do sprzedaży?

Nie tak dawno pojawiły się informacje, że tabletu Amazonu z 10-calowym ekranem zadebiutuje dopiero na początku 2012 roku, czyli kilka miesięcy później niż początkowo szacowano. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami bardzo prawdopodobne jest to, że stanie się to jednak wcześniej.

Podobno Amazon zlecił wykonanie 10-calowego modelu swojego tabletu firmie Foxconn, która jest największym producentem sprzętu na świecie. Nieoficjalnie mówi się, że harmonogram koncernu Foxconn przewiduje dostarczenie pierwszej partii 10-calowego tabletu jeszcze przed końcem tego roku.

Jeżeli faktycznie udałoby się dostarczyć 10-calowy tablet jeszcze przed okresem świątecznym, to Amazon mógłby liczyć na naprawę duże zainteresowanie, a co za tym idzie, większą sprzedaż. Nam nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na kolejne informacje związane z nadchodzącą premierą większej wersji tabletu Fire.

źródło: DigiTimes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula