ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Dell Streak Pro 101DL z SAMOLED+ qHD

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy
dellstreakpro

Nie ulega wątpliwości, że Dell nie należy do najaktywniejszych producentów słuchawek z Androidem. Nie oznacza to jednak, że zupełnie opuścił ten rynek. Świadczy o tym zaprezentowany ostatnio model o nazwie Streak Pro 101DL. Dołączy on do grupy najbardziej zaawansowanych urządzeń, oferując bardzo obiecującą specyfikację techniczną.

Jednym z najciekawszych elementów nowego Della jest ekran Super AMOLED Plus o rozdzielczości qHD (960×540) o przekątnej 4,3″, który powinien zapewnić bardzo dobre wrażenia wizualne. Pod nim ulokowano cztery standardowe przyciski dotykowe. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy Qualcomm Snapdragon MSM8260 o taktowaniu 1.5 GHz i układem graficznym Adreno 220 – ten sam układ został użyty w odświeżonym HTC Sensation XE. Domyślną wersją systemu ma być Android 2.3 Gingerbread wzbogacony o autorską nakładkę graficzną. Wbudowany aparat pozwoli na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 8 MPx i nagrywanie materiału wideo FullHD 1080p.

Data premiery nowego smartfonu wydaje się być dość odległa i została wyznaczona na styczeń przyszłego roku. Streak Pro 101DL na pewno znajdzie się w ofercie japońskiego operatora Softbank. Co sądzicie o tym modelu, czy dzięki niemu Dell w końcu uzyska pożądaną pozycję na rynku Androida?

 źródło: intomobile.com

Sprawdź najnowsze wpisy