ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony wydłuża cykl życia flagowych urządzeń do roku

Autor: Kacper Bąk Kategoria: Newsy
SONY DSC

Wiadomość o prawdopodobnym skróceniu życia flagowców przez Samsunga nie zdążyła jeszcze dobrze wybrzmieć, a już trafiła do nas informacja o zupełnie przeciwnym ruchu ze strony Sony.

Według informatorów związanych z tajwańskimi dostawcami Sony postanowiło zaprzestać prezentacji nowego przedstawiciela rodziny Xperia Z co pół roku. Do takiej decyzji miała zmusić Japończyków sytuacja na bądź co bądź dojrzałym już rynku hi-endowych smartfonów. Fakt, że na rynku coraz śmielej poczynają sobie nowe marki, takie jak Oppo czy OnePlus, które sprzedają swoje produkty w cenach coraz bardziej zbliżonych do kosztów produkcji sprawił, że Sony postanowił skupić się na dopracowaniu swoich kolejnych smartfonów. Zasoby potrzebne do zaprojektowania świetnego urządzenia są tak duże, że tworząc konkurencyjne słuchawki Sony nie było w stanie podołać temu zadaniu dwa razy w roku.

Osobiście uważam, że to bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla konsumentów. Kolejne słuchawki Sony powinny być od teraz lepiej dopracowane i przemyślane, a kupując w tym momencie Xperię Z3 możemy się spodziewać, że aż do przyszłorocznych targów IFA będziemy posiadać najnowsze urządzenie ze swojej rodziny.

Swoją drogą pierwotnie decyzję o skróceniu cyklu życia flagowców motywowano chęcią przyspieszenia rozwoju i zwiększenia innowacyjności. Czy jestem jedynym, który uważa, że średnio się to udało?

Źródło: mobilegeeks.com

Sprawdź najnowsze wpisy