ice cream sandwich

Oczekiwania związane z Androidem Ice Cream Sandwich są bardzo duże. Do tej pory na temat tego systemu było wiadomo niewiele – nawet data premiery była tylko orientacyjna. Wygląda jednak na to, że już wiadomo, kiedy ICS ujrzy światło dzienne.

W połowie sierpnia Eric Schmidt, były Dyrektor Generalny Google, potwierdził, że najnowsza wersja systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych zadebiutuje w październiku lub listopadzie. Wiadomość była o tyle istotna, że oznaczała szybkie pojawienie się kilku naprawdę interesujących tabletów i smartfonów z tym systemem.

Firma Samsung poinformowała, że 11 października odbędzie się kolejna konferencja Mobile Unpacked – „Google Episode”. Teoretycznie możliwości dotyczących tematów, które mogą być poruszane jest wiele, ale zdecydowanie najbardziej prawdopodobne jest to, że właśnie 11 października oficjalnie zadebiutuje najnowszy Android.

Z racji tego, że impreza jest organizowana przez Samsunga i Google, niemal pewne jest również to, że Android Ice Cream Sandwich zostanie zaprezentowany wraz z kolejną generacją Nexusa – tym razem nazwanego „Prime”. Jak wiadomo, Samsung już jakiś czas temu potwierdził istnienie smartfona noszącego nazwę Nexus Prime.

Całe wydarzenie będzie transmitowane bezpośrednio pod adresem YouTube.com/Android – ten kanał w serwisie YouTube był wykorzystywany już kilkukrotnie przy okazji premiery wcześniejszych wersji Androida np. w wersji Honeycomba. Transmisja z imprezy rozpocznie się o godzinie 2:30 polskiego czasu.

Część osób z całą pewnością zastanawia się, czy przy okazji zostaną zaprezentowane również inne urządzenie – np. tablet z ICS. Teoretycznie wydaje się to prawdopodobne – w końcu najnowszy Android ma działać zarówno w przypadku smartfonów, jak i tabletów. W tej sytuacji Samsung powinien zaprezentować jakieś nowe urządzenie.

Najbliższe tygodnie najprawdopodobniej przyniosą również inne ciekawe informacje np. dotyczące tego, które urządzenia otrzymają aktualizację do najnowszej wersji Androida. Więcej szczegółów związanych z Ice Cream Sandwich poznamy już 11 października.

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula