sgs2lteandsgs2hdlte

Korea Południowa to kraj, który jest ewidentnie rozpieszczany przez rodzimych producentów. W poprzednim tygodniu informowaliśmy o trzech interesujących smartfonach LG: Optimus Q, EX i LTE. Dziś Samsung przedstawił dwie wariacje bardzo popularnego na całym świecie Galaxy S II, wzbogacone o interesujące dodatki.

Bardzo ciekawie prezentuje się Samsung Galaxy S II LTE HD, który oferuje najnowszy ekran Super AMOLED HD o rozdzielczości 1280×720 i przekątnej 4,65″, co daje 316 ppi (pixeli na cal). Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5 GHz. Do tego dołączono 1 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, aparat 8 MPx zdolny nagrywać wideo w rozdzielczości FullHD 1080p. Istotna jest też obsługa łączności 4G LTE, bateria o pojemności 1850 mAh, przy czym grubość obudowy nie przekracza 9.5 mm.

Na chwilę obecną jest to najpotężniejsze zapowiedziane urządzenie, czekamy na oficjalną odpowiedź ze strony konkurencji. Przyglądając się specyfikacji można dojść do wniosku, że brzmi ona całkiem znajomo… Czy to nie Nexus Prime miał posiadać ekran HD 4,65″ oraz dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5 GHz? Czyżby więc doszło do pomyłki przy wyciekach i tak na prawdę ich tematem był SGS II LTE HD? Nie wydaje nam się i stawiamy, że nowy Nexus będzie posiadał identyczną specyfikację, dokładnie tak jak było to w przypadku Galaxy S – Nexus S. Zmianie ulegnie zapewne kształt obudowy i układ przycisków, znad ekranu zniknie logo producenta i domyślną wersją systemu będzie IceCream Sandwich, ale reszta pozostanie bez zmian.

Mniejsze zainteresowanie budzi Samsung Galaxy S II LTE, co nie znaczy, że jest to urządzenie przeciętne. Oferuje mniejszy ekran 4,5″ o rozdzielczości WVGA 800×480 w technologii Super AMOLED Plus, ten sam dwurdzeniowy układ o taktowaniu 1.5 GHz i 1 GB RAM. Kluczowym elementem jest obsługa LTE, zapewniająca pięciokrotnie szybszą łączność niż 3G. Dodatkowo warto wspomnieć o aparacie 8 MPx, baterii 1850 mAh i wyjściu TV dzięki MHL. Domyślną wersją systemu będzie Android 2.3 Gingerbread z nakładką TouchWiz 4.0.

Oba nowe urządzenia są wyłącznością dla koreańskiego rynku. Galaxy S II LTE będzie dostępny tylko w SK Telecom, natomiast SGS II LTE HD u wsyzstkich miejscowych operatorów. Jak się Wam podobają nowości Samsunga? Chcielibyście zobaczyć je na naszych półkach sklepowych? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.