ZOOM.ME, czyli wyślij chwilę swojej babci

2 minuty czytania
Komentarze
Mateusz_Kusznierewicz_prezentacja

Nieczęsto słyszy się o ciekawych, polskich pomysłach, które nie tylko doczekują się realizacji, ale mają też szansę na międzynarodowy sukces. Takim właśnie jest ZOOM.ME innowacyjna ramka na zdjęcia firmowana przez Mateusza Kusznierewicza.

Czym różni się ZOOM.ME od tysięcy ramek dostępnych od dawna w sprzedaży? Przeczytajmy co na ten temat mówi sam pomysłodawca:

„– Pewnego dnia bawiłem się z córką. Przebrana za Arielkę Natasza pozowała do zdjęć i wysyłała w moją stronę całusy – opowiada Mateusz Kusznierewicz. – Chciałem podzielić się tą chwilą z moimi rodzicami. Wiedziałem, że to byłaby dla nich miła niespodzianka, mały, ale cenny prezent. Zdałem sobie sprawę, że wiele osób ma podobną potrzebę.  Niestety, technicznie nie dało się tego zrobić szybko i w prosty sposób. Zacząłem zastanawiać się nad tym, jak można rozwiązać ten problem i tak narodził się pomysł ZOOM.ME.”

Tak, urządzenie łączy się z siecią i pozwala na przesłanie na nie zdjęć z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację aby za pośrednictwem internetu natychmiast pokazać komuś bliskiemu np. pierwsze kroki swojego dziecka. Ze strony ramki wszystko odbywa się bezobsługowo, zdjęcie po prostu pojawia się na wyświetlaczu.

ZOOM.ME_packshot

ZOOM.ME ma pojawić się w sklepach 3 listopada w dwóch wersjach: WiFi za 249zł oraz 3g za 349zł, ta druga będzie sprzedawana wraz ze starterem T-Mobile, który pozwoli na 3 miesiące darmowego odbierania fotografii. Ceny nie są więc odpychające i moim zdaniem sprzęt może być świetnym prezentem dla starszych osób np. na zbliżające się Święta.

Przy sprzętowej stronie przedsięwzięcia współpracowała firma Goclever. W ramce udało się umieścić 7 calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, całość działa pod kontrolą przystosowanego do takiego rozwiązania Androida 4.2. Dodatkowo wersja 3g będzie miała możliwość działania jako bezprzewodowy modem, z którym jednocześnie może połączyć się do 5 urządzeń.

ZOOM.ME_unboxing

W tym momencie ciężko powiedzieć coś więcej na temat jakości czy realnych szans na międzynarodowy sukces ZOOM.ME, ale już niedługo powinniśmy otrzymać sampla do recenzji, która rozwieje większość wątpliwości.

Co myślicie o takim podejściu do multimedialnych ramek?

Motyw