superzoom Problemy z trybem ciemnym w Samsungach superzoom

Tryb ciemny w Samsungu sprawia problemy? Nie jesteś jedyny

2 minuty czytania
Komentarze

Samsung robi wszystko, żeby jego nakładka na smartfony była znacznie bardziej funkcjonalna od tego, co oferuje czysty Android. Z tego też powodu dość często zdarzają się w niej pewne niegroźne, ale irytujące błędy. Dobrym przykładem jest tu zazieleniony ekran w Galaxy S20 Ultra, który występował przy konkretnych ustawieniach jasności i odświeżania. Okazuje się jednak, że koreański gigant znów musi się mierzyć z problemami z ekranem. Tym razem występują one jednak na szerszą skalę.

Problemy z trybem ciemnym w Samsungach

Problemy z trybem ciemnym w Samsungach

Od kiedy Google wprowadziło tryb ciemny do Androida 10, to jest on dostępny w każdym smartfonie z tym systemem. Okazuje się jednak, że sprawia pewne problemy na niektórych smartfonach Samsunga. Coraz więcej osób zgłasza, że o ile tryb ciemny działa poprawnie w całym smartfonie, to nie uruchamia się w aplikacji Google. Czasami nie chce się w ogóle włączyć, czasami restart trybu, lub samej aplikacji pomaga. Trudno więc powiedzieć czy problem stoi po stronie Samsunga, czy Google. Objawy teoretycznie wskazują na to drugie. Rzecz w tym, że dotyka to jedynie osób z Samsungami. Właściciele Pixeli, mimo że dostali tę funkcjonalność znacznie wcześniej, nie zgłaszali takich problemów.

Zobacz też: Czujnik AI od Sony – fotografia będzie teraz inteligentniejsza

Błąd co prawda może irytować, jednak nie jest szczególnie groźny. Ot, jedna aplikacja nie chce się dostosować do trybu ciemnego. Może to jednak okazać się bardzo nieprzyjemne, kiedy w nocy chcemy coś sprawdzić na smartfonie. Zaburza także estetykę trybu ciemnego. Jak już wspominałem, trudno powiedzieć kto odpowiada za ten błąd. Miejmy nadzieję, że niezależnie od winowajcy aktualizacja pojawi się stosunkowo szybko. Z drugiej strony, jeśli ktoś nie korzysta z aplikacji Google, to nie powinien mieć żadnych problemów. Żeby uniknąć nieporozumień warto na koniec podkreślić, że nie chodzi tu o wszystkie aplikacje Google jak Gmail, Sklep Play czy Chrome. Chodzi tu tylko i wyłącznie o tę jedną aplikację, która nazywa się Google.

Źródło: wccftech, Sammobile

Motyw