ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pierwsze benchmarki Transformera 2 z układem Kal-El

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

ASUS_Eee_Pad_Transformer2
Asus Eee Pad Transformer był jednym z pierwszych tabletów pozbawionym najpoważniejszych wad, z którymi miała do czynienia konkurencja. Nie dziwi więc to, że spora grupa osób czeka na drugą generację Transformera z układem Kal-El Nvidii.

Transformer za sprawą wielu czynników może zostać uznany za jeden z najbardziej udanych tabletów z systemem Honeycomb. Standardowa specyfikacja techniczna (jak na tego typu urządzenie), w połączeniu z dobrym wykonaniem, szybkimi aktualizacjami systemu i całkiem rozsądną ceną okazały się przepisem na spory sukces.

W tej chwili jednym z najbardziej oczekiwanych tabletów z Androidem jest Transformer 2. Tajwański producent stara się, aby konfiguracja sprzętowa tego urządzenia jak najdłużej pozostawała tajemnicą – daje to większą przewagę nad konkurencją. Wiadomo jednak, że tablet ten będzie wyposażony w nowy układ Nvidii – Tegra 3.

Szerzej na temat nowego układu Kal-El, który będzie miał zastosowanie np. w tego typu urządzeniach, opisywaliśmy ostatnio. Deklaracje ze strony Nvidii wskazują na to, że będzie to naprawdę bardzo wydajna platforma. Tablet Asusa w ten sposób może okazać się częstym wyborem pośród graczy.

kal-el-bench

Ostatnio ktoś, kto był posiadaczem urządzenia noszącego nazwę „Asus Transformer TF201” poddał ten tablet serii benchmarków na stronie GLBenchmark. W jednym z testów (Egypt Offscreen 720p) osiągnął wynik na poziomie 53 Fps. Wynik jest bardzo dobry w porównaniu np. do high-endowego modelu Samsunga – Galaxy S II, który w tym teście osiągnął 42 Fps.

Wyniki benchmarków, które udało się ukończyć (sześć z ośmiu) wskazują na to, że Transformer 2 powinien sobie bardzo dobrze radzić pod względem wydajności. Wiele zależeć będzie również od samego systemu operacyjnego – Asus najprawdopodobniej postawi na Androida Ice Cream Sandwich.

Warto jednak pamiętać, że wyniki osiągane w tego typu testach nie zawsze odzwierciedlają to, jak urządzenie sprawuje się w trakcie normalnego korzystania. Na tę chwilę pierwsza generacja Transformera z Honeycombem 3.2 działa bardzo dobrze i płynnie – jeżeli Transformer 2 będzie pod tym względem jeszcze lepszy, to Asus ma spore powody do zadowolenia.

źródło: liliputing

Sprawdź najnowsze wpisy