Sony od dawna nie jest już kluczowym graczem na rynku smartfonów, choć firma cały czas ma nadzieję, że jeszcze uda jej się to zmienić. Niestety najnowsze wyniki sprzedaży urządzeń z serii Xperia za pierwszy kwartał 2020 roku nie napawają optymizmem. Mówiąc bardziej dosadnie, tak źle nie było jeszcze nigdy, bo Sony sprzedało rekordowo niską liczbę smartfonów.

Wyniki sprzedaży smartfonów z serii Xperia za 1 kwartał 2020 roku – jest źle, a nawet fatalnie

sony xperia 5 ii 5g

Nad mobilnym działem Sony zebrały się czarne chmury. Wskazują na to wyniki sprzedaży smartfonów z serii Xperia za pierwszy kwartał 2020 roku. Firma bowiem poinformowała, że w okresie styczeń – marzec udało jej się znaleźć nabywców dla jedynie 400 tysięcy urządzeń. To ogromny spadek w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej, kiedy to Sony sprzedało 1,1 miliona smartfonów, lub jak kto woli – o 63,7% więcej.

Zobacz także: Złe wieści – złośliwe aplikacje usunięte z Google Play wracają do sklepu pod nowymi nazwami

Trzeba zaznaczyć, że tak złe wyniki w głównej mierze są spowodowane trwającą w najlepsze pandemią koronawirusa. Sony zdradziło bowiem, że COVID-19 wpłynął na produkcję, a także podaż i popyt. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, kolejny kwartał raczej nie okaże się dla Japończyków o wiele lepszy. Prawda jest niestety taka, że wiele firm będzie odczuwać skutki koronawirusa jeszcze przez wiele lat. Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za Sony i innych producentów, którzy nie mają w ostatnim czasie lekko.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.