Sony Xperia L4

Tak źle nie było jeszcze nigdy. W zeszłym kwartale Sony sprzedało rekordowo niską liczbę smartfonów

Newsy

Sony od dawna nie jest już kluczowym graczem na rynku smartfonów, choć firma cały czas ma nadzieję, że jeszcze uda jej się to zmienić. Niestety najnowsze wyniki sprzedaży urządzeń z serii Xperia za pierwszy kwartał 2020 roku nie napawają optymizmem. Mówiąc bardziej dosadnie, tak źle nie było jeszcze nigdy, bo Sony sprzedało rekordowo niską liczbę smartfonów.

Wyniki sprzedaży smartfonów z serii Xperia za 1 kwartał 2020 roku – jest źle, a nawet fatalnie

sony xperia 5 ii 5g

Nad mobilnym działem Sony zebrały się czarne chmury. Wskazują na to wyniki sprzedaży smartfonów z serii Xperia za pierwszy kwartał 2020 roku. Firma bowiem poinformowała, że w okresie styczeń – marzec udało jej się znaleźć nabywców dla jedynie 400 tysięcy urządzeń. To ogromny spadek w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej, kiedy to Sony sprzedało 1,1 miliona smartfonów, lub jak kto woli – o 63,7% więcej.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: Złe wieści – złośliwe aplikacje usunięte z Google Play wracają do sklepu pod nowymi nazwami

Trzeba zaznaczyć, że tak złe wyniki w głównej mierze są spowodowane trwającą w najlepsze pandemią koronawirusa. Sony zdradziło bowiem, że COVID-19 wpłynął na produkcję, a także podaż i popyt. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, kolejny kwartał raczej nie okaże się dla Japończyków o wiele lepszy. Prawda jest niestety taka, że wiele firm będzie odczuwać skutki koronawirusa jeszcze przez wiele lat. Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za Sony i innych producentów, którzy nie mają w ostatnim czasie lekko.

Źródło: PhoneArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x