Okulary do rozszerzonej rzeczywistości to sprzęt, w jaki mają zostać wyposażeni energetycy Taurona. Rozszerzona rzeczywistość może zostać wykorzystana w szkoleniach oraz dydaktyce, a także w codziennej pracy. Spółka Tauron poinformowała, że jest to pierwsza próba wprowadzenia takiego rozwiązania w polskich elektrowniach. Jeśli wszytko pójdzie zgodnie z założeniami, testy w warunkach rzeczywistej pracy jednostek energetycznych rozpoczną się jeszcze w tym roku.

W jakim celu energetycy firmy Tauron otrzymają okulary do rozszerzonej rzeczywistości?

Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości, pracownicy Taurona będą mieli natychmiastowy dostęp do różnego rodzaju instrukcji i schematów. Praca energetyków ma stać się bardziej bezpieczna i lepiej zoptymalizowana.

energetycy okulary do rozszerzonej rzeczywistości

Okulary AR pozwolą nałożyć dodatkowe informacje na widok rzeczywistego otoczenia pracownika. Chodzi o schematy oraz instrukcje, ale także o obrazy, hologramy czy nawet nagrania wideo. Energetycy będą mieli także łatwiejszy dostęp do dokumentacji technicznej podczas pracy przy urządzeniu. Otrzymają także dostęp do dedykowanych rozwiązań w aplikacjach, które ułatwią im pracę. W tym celu Tauron współpracuje z firmą Apzumi. Spółka energetyczna stworzyła zresztą specjalną strategię zakładającą wykorzystywanie innowacyjnych technologii. Cel tego przedsięwzięcia to zmniejszenie liczby awarii, ale także zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. Rozwiązania Taurona wpisują się w koncepcję Przemysłu 4.0 (Industry 4.0). Łączy ona technologię z nowymi sposobami pracy oraz definiuje rolę ludzi w przemyśle.

Czytaj także: Tauron otwiera nowe stacje ładowania aut elektrycznych i obniża ceny

Innowacyjność w energetyce umożliwia postęp technologiczny, a tym samym wpływa na rynek i zwiększa potencjał produkcyjny – twierdzi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. Prezes spółki uważa również, że rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracowników są szczególnie istotne w czasach pandemii.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.