Tauron poinformował o rozwoju infrastruktury dla nowoczesnych pojazdów – otwierane są nowe stacje ładowania aut elektrycznych. Miejsc, w których można naładować samochód, przybywa szczególnie dużo w Katowicach. Kolejna informacja dotycząca działalności Taurona w tej branży ucieszy klientów, ponieważ od 1 maja obniżono stawkę za kilowatogodzinę.

Gdzie znajdują się nowe stacje ładowania aut elektrycznych, otworzone przez Tauron?

Tauron uruchomił 22 punkty ładowania elektrycznych samochodów w Katowicach. Rozmieszczono je w 10 lokalizacjach. Doliczając do tego stacje, które powstały już wcześniej, w tym mieście 1 punkt ładowania przypada średnio na 1,9 km2. Daje to największe zagęszczenie tego typu infrastruktury w Polsce.

tauron nowe stacje ładowania

Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych zakłada, że w gminach, gdzie mieszka od 150 tysięcy do 300 tysięcy osób, liczba punktów ładowania do końca 2020 r. ma wynieść 100. Katowice są pierwszym miastem, które wypełniło ten obowiązek. Obecnie w tym mieście działa bowiem 115 punktów ładowania (Tauron zbudował 86 z nich). Choć w ostatnich miesiącach z działania na rynku aut elektrycznych wycofała się znana wrocławska wypożyczalnia, a popularność tego typu samochodów wciąż jest niższa, niż przewidywano w przeszłości, w Tauronie nie brakuje optymizmu. Wiele wskazuje na to, że będzie przybywać samochodów o napędzie elektrycznym. Kierowcy tych pojazdów powinni mieć zapewniony powszechny dostęp do stacji ładowania w przestrzeni miejskiej – twierdzi Michał Koszałka, prezes zarządu w Tauron Dystrybucja Serwis S.A.

Czytaj także: Naukowcy ostrzegają przed szybkimi ładowarkami do aut elektrycznych. Te mogą je uszkodzić!

Tauron poinformował też o nowych cenach obowiązujących od 1 maja stacjach ładowania należących do spółki. Na stacjach AC taryfa jest niższa o ok. 25%. Stawka za kilowatogodzinę wynosi 1,21 zł.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.