Przeglądarka Vivaldi już od dawna stanowi dobrą alternatywę dla zaawansowanych użytkowników takich przeglądarek jak Google Chrome czy Mozilla Firefox. Wczoraj trafiła do użytkowników wersja 3.0, która zawiera wbudowany bloker śledzenia oraz blokowaniem reklam. Na rynek trafiła również wersja Vivaldi na Androida.

Bloker śledzenia i reklam w Vivaldi

Wielu użytkowników może narzekać, że Vivaldi spóźniło się ze swoim blokerem. Warto jednak docenić, że lista blokowanych skryptów i reklam jest zintegrowana z listą zasilaną przez Tracker Radar DuckDuckGo.

Dodatkowo Vivaldi oferuje swoim użytkownikom trzy poziomy blokowania, którymi można łatwo zarządzać. Obejmują one opcje blokowania skryptów śledzących, blokowania skryptów i reklam oraz brak blokowania. Można oczekiwać, że Vivaldi będzie stale pracować i rozwijać swój bloker.

Możliwość blokowania reklam bez konieczności instalacji żadnego z rozszerzeń z pewnością zostanie doceniona przez wielu użytkowników. Zespół przeglądarki wciąż podtrzymuje swoje stanowisko, że blokowanie skryptów śledzących zapewnia wystarczającą ochronę prywatności użytkowników.

Vivaldi na Androida

Przeglądarka Vivaldi oficjalnie wprowadziła również wersję mobilną swojej aplikacji, która jest dostępna na smartfony z Androidem 5 Lollipop lub nowszym. Od września była ona dostępna w formie testowej. Oferuje ona możliwość synchronizacji zakładek, historii oraz haseł między komputerem a telefonem, a użytkownik może swobodnie wybierać, co dokładnie chce zsynchronizować.

W wersji mobilnej dostępny jest również bloker skryptów śledzących i reklam. Dodatkowo znajdziemy również wbudowane narzędzie do zrzutów ekranu oraz obsługę notatek, które podobnie jak zakładki synchronizują się między urządzeniami.

Zobacz też: W sklepie z dodatkami do Google Chrome znaleziono prawie 50 rozszerzeń, które okradały użytkowników

Otóż Vivaldi na Androida może nie oferuje tylu opcji, co wersja na komputery, jednak umożliwia ona swobodną pracę z użyciem przeglądarki na różnych urządzeniach. Dzięki temu grono zwolenników Vivaldiego na Androida z pewnością wzrośnie. Zainteresowani mogą pobrać program za darmo ze Sklepu Play.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz StockSnap z Pixabay

Źródło: techcrunch.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.