Dell szykuje nowe wersje biznesowego ultrabooka XPS 15 oraz XPS 17

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Od czasu oficjalnej prezentacji mobilnych procesorów z serii Comet Lake-S wielu producentów zdecydowało się na pokazanie najnowszych konstrukcji wyposażonych w te układy. Teraz do sieci trafiły dwie nowości amerykańskiej firmy Dell – XPS 15 oraz XPS 17. O ile 15-calowy wariant tego biznesowego ultrabooka był do przewidzenia, tak pojawienie się 17-calowej wersji jest miłą niespodzianką.

Czy nowe wersje ultrabooka Dell XPS pojawią się jeszcze w tym roku?

nowe wersje Dell XPS

Na stronie Della pojawiło się zdjęcie przedstawiające nowe wersje biznesowych ultrabooków XPS. Chociaż nie zostały one jeszcze oficjalnie przedstawione przez producenta, to jednak pojawiło się kilka informacji na temat zastosowanej specyfikacji. Najważniejszą zmianą zastosowaną przez amerykańskich inżynierów jest wprowadzenie do sprzedaży dwóch modeli – 15-calowego oraz 17-calowego. Pojawienie się tego drugiego wariantu jest bardzo ciekawą opcją, zwłaszcza dla twórców treści. Należy się bowiem spodziewać, że zastosowana matryca będzie w odpowiednim stopniu odwzorowywać przestrzeń Adobe RGB. 17-calowa może osiągnąć spory sukces, bowiem smukłych i mobilnych konstrukcji jest obecnie na jak na lekarstwo. Na pokładzie w obydwu urządzeniach znajdziemy 6-rdzeniowego Intel Core i7-10750H oraz 8-rdzeniowe jednostki Core i7-10875H oraz Core i9-10980HK. Oprócz tego producent zdecydował się na zastosowanie dedykowanego układu graficznego NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti z 4GB pamięci VRAM. Dzięki temu nowe wersje laptopów Dell XPS będą mogły zostać wykorzystywane do casualowego gamingu.

Zobacz też: Najlepsze średniaki, czyli nowy smartfon do 1000 zł. Co kupić?

Co można wywnioskować po zaprezentowanych przez amerykańskiego producenta grafikach? Przede wszystkim widać, że nowe wersje laptopów z rodziny Dell XPS charakteryzować się będą wąskimi ramkami wokół ekranu. Dzięki temu możliwe było zmniejszenie rozmiarów urządzenia, a sam wygląd stał się jeszcze bardziej elegancki. Na przedstawionym zdjęciu widzimy również port USB typu C, złącze słuchawkowe oraz czytnik kart SD. Zwłaszcza obecność tego ostatniego powinna ucieszyć osoby zajmujące się obróbką zdjęć lub filmów. Niestety, ale producent nie zdecydował się na podanie oficjalnej daty premiery urządzeń. Według nieoficjalnych informacji 15-calowa wersja będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Na 17-calowy model przyjdzie nam jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Źródło: Laptopmag

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy