motorolamotox

Dziś w Stanach Zjednoczonych, z dala od berlińskiego zamieszania, Motorola postanowiła przedstawić nam następców swoich rekordowo popularnych smartfonów, czyli modeli Moto X i Moto G. Amerykański koncern, przejęty niedawno przez Lenovo, postanowił jednak pozostać przy starym nazewnictwie, mimo wielu zmian jakie dotknęły nowe modele.

Moto X

motox2014

Moto X pod względem stylistyki nie zmieniła się bardzo i nadal przypomina swojego starszego brata. Inżynierowie Motoroli tym razem postanowili jednak umieścić pod jej obudową jeden z najwydajniejszych procesorów na rynku – Snapdragona 801, który taktowany jest zegarem 2,5 GHz. Poza tym Moto X doczekała się nowego ekranu AMOLED o przekątnej 5,2 cala, który, jeśli wierzyć pierwszym wrażeniom użytkowników zza oceanu, prezentuje świetny obraz. Poprawiony został także moduł aparatu, potrafiący teraz wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 12 MPx oraz nagrywać filmy 4K. Nowością jest również zupełnie nowa dioda LED „Ring”, która ma za zadanie lepiej i równomierniej rozprowadzić światło. Dodatkowo flagowa Motorola została również nieco zmodyfikowana przez projektantów firmy – nowa wersja otrzymała aluminiową ramkę, a do tego, oprócz możliwości wybrania wariantu z bambusową obudową, doszedł także skórzany tylny panel. Smartfon będzie sprzedawany w cenie detalicznej 499 dolarów.

Moto G

moto_g_01

Ale to nie wszystko. Zmiany dotknęły także najlepiej sprzedającego się w historii firmy smartfona, czyli Motorolę Moto G. Dotknęły one sferę designu urządzenia – umieszczono wstawki nad i pod ekranem oraz zmieniono stylistykę tylnej klapki. Główne zmiany dotknęły jednak sprzętową stronę Moto G. Oprócz nowego, większego ekranu 720p o przekątnej pięciu cali, dodano również głośniki stereo na przodzie smartfona, zwiększono rozdzielczości aparatu do 8MPx, a co chyba najważniejsze, dodano slot karty microSD. Pod obudową telefonu nadal pracuje procesor Qualcomm Snapdragon 400, wspierany przez 1GB pamieci RAM, 8 lub 16 gigabajtów pamięci wewnętrznej, które zasilane są przez akumulator o pojemności 2070 mAh. Mimo tych poprawek cena Moto G nie uległa zmianie i nadal wynosi 199 dolarów.

Jeśli chodzi o dostępność tych smartfonów w Polsce, to z całą pewnością flagowej Moto X na pewno się nie doczekamy. Zagadką pozostaje obecność nowej Moto G na polskim rynku. Na chwilę obecną nie mamy jednak żadnych informacji na ten temat.

Pozostaje nam tylko zapytać Was, jakie są Wasze odczucia po prezentacji następcy bardzo popularnej w naszym kraju Moto G?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec