Wiele lat temu rozpoczęła się ekspansja różnorakich asystentów głosowych. Niemalże każdy producent miał swoją propozycję. Samsung wystartował z S Voice, którego koniec został właśnie ogłoszony. Koreańczycy planują zamknięcie swojej usługi, przez co użytkownicy całkowicie utracą do niej dostęp. Naturalnie tyczy się to teoretycznie niewielu osób, ale ponad 5 lat rozwoju na pewno sprawiło, że ktoś cenił S Voice. Czysto teoretycznie, więc to w głównej mierze pożegnanie sentymentalne, aniżeli wielka strata.

Samsung S Voice odejdzie w zapomnienie na początku czerwca

samsung s voice zamkniecie koniec

Samsung S Voice to asystent głosowy, który zadebiutował na rynku równolegle z Galaxy S3. Miało to miejsce w 2012 roku i nie da się ukryć, że całe rozwiązanie wywołało ogromne zainteresowanie. Niektórych po prostu irytowało, ale też sporo osób zaczęło sterować swoim urządzeniem za pomocą komend głosowych. Niemniej nic nie trwa wiecznie, więc w 2017 roku, wraz z premierą Galaxy S8, świat poznał Bixby. Następca S Voice nie miał łatwego startu, ale jak tylko Samsung przestał wszędzie narzucać tę usługę, to stała się bardziej przyjazna. Jednak przez trzy lata oba rozwiązania były stale, równolegle utrzymywane. Teraz Samsung postanowił, że S Voice opuści ten świat. Stanie się to 1 czerwca tego roku, więc miejsce się na baczności. Koreańczycy podają, że ucierpią głównie użytkownicy smartfonów (Galaxy A3, A5, A7, A8, A9, Galaxy Note FE, Galaxy Note 2, 3, 4, 5, Galaxy S3, 4, S5, S6, S6 edge), tabletów (Galaxy Note Pro 12.2, Galaxy W, Galaxy Tab 4, Galaxy Tab 4 8.0/10.1, Galaxy Tab S8.4, S10.5) oraz smartwatchy (Galaxy Gear).

Zobacz też: Oppo Ace 2 zaskakuje potężną ładowarką.

Naturalnie nie ma się, czemu dziwić. Mówimy o naprawdę starej usłudze, która nie dorównuje dzisiejszym rozwiązaniu. Do tego jest praktycznie w ogóle nieużywana, więc następstwem takiego stanu jest wyłączenie S Voice. Nie tyczy się to tylko rozwoju, ale samego działania tej usługi. Po 1 czerwca użytkownicy, którzy będą chcieli skorzystać z tego asystenta, otrzymają informację o braku łączności.

Źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.