Sony_SmartWatch_2xsacxas

 

Urządzenia noszone, popularnie zwane „wearable”, już praktycznie zadomowiły się za granicą. W Polsce jeszcze niestety próżno szukać osób obsługujących dotykowy wyświetlacz na swoim zegarku, ale wszystko pewnie przyjdzie z czasem. Tym samym oto poznajcie kolejne tego typu urządzenia.

 

Mało kto pamięta, że pionierem inteligentnych zegarków jest Sony ze swoim… SmartWatchem. Targi IFA najprawdopodobniej będą konferencją, na której poznamy już trzecią edycję tego urządzenia noszonego. Według plotek, Japończycy zdecydowali się zmienić autorską platformę i wykorzystają Android Wear. Kwestia specyfikacji póki co nie jest w pełni znana, ale wiemy, że SmartWatch 3 będzie posiadał 1,68-calowy wyświetlacz (320×320) i certyfikat IP58.

 

sony smartwatch 3 smartband talk ifa berlin

 

Drugą premierą tego typu będzie kolejna odmiana opaski SmartBand oznaczona jako Talk. Właśnie to słowo nasuwa nam skojarzenia, że bardzo możliwe, iż pojawią się funkcje telefoniczne – podobnie jak to ma miejsce ze świeżo zaprezentowanym Samsungiem Gear S.

 

Stosunkowo mało informacji posiadamy na temat obu urządzeń, ale na szczęście nie będziemy musieli długo czekać, aby oficjalnie ujrzeć SmartWatcha 3 i SmartBanda Talk. Konferencja Sony odbędzie się już w czwartek i równolegle poznamy nowe modele z serii Xperia. Czy powyższe urządzenia noszone będą dla Was miłym uzupełnieniem czy japońskie premiery do Was nie trafiają?

 

 

źródło Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.