Sony Tablet S

Pod koniec sierpnia koncern Sony ujawnił nazwę swojego pierwszego tabletu z systemem Honeycomb. W trakcie ostatnich targów IFA pojawiły się kolejne ciekawe informacje dotyczące urządzenia noszącego nazwę Tablet S.

Sony pokazując światu swój pierwszy tablet z Androidem nie wykazał się zbyt dużym refleksem. Większość konkurentów miała okazję już zaprezentować i wprowadzić do sprzedaży swoje tablety, planując kolejne wersje tych urządzeń, udoskonalając to, na co najczęściej narzekali użytkownicy.

Tablet S jest urządzeniem, które ma być przeznaczone przede wszystkim do zastosowań biznesowych. Konfiguracja sprzętowa jest dość typowa – dwurdzeniowy procesor Cortex A9 taktowany z częstotliwością 1 GHz, 1 GB pamięci RAM, aparat 5 Mpx, WiFi, Bluetooth, port USB 2.0. Nietypowy jest jednak ekran, którego przekątna wynosi 9.4 cala, a rozdzielczość to 1280 x 800 pikseli.

O sukcesie tego urządzenia zadecyduje przede wszystkim cena. W przypadku Stanów Zjednoczonych koszt tego tabletu to 499 dolarów. Europejscy klienci będą musieli wydać aż 479 euro. W przypadku Wielkiej Brytanii cena wynosi natomiast 399 funtów. Jak więc widać, różnice w cenach są dość wyraźne i w przeliczeniu mogą sięgać nawet kilkuset złotych.

Producent zaplanował, że debiut rynkowy odbędzie się 16 września – zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. W ten sposób japoński koncern już na starcie będzie miał okazję dotrzeć do znacznie większej grupy klientów. Pozostali producenci w pierwszej kolejności wprowadzają swoje urządzenia do Stanów Zjednoczonych, a po kilku tygodniach trafia ono na pozostałe rynki.

Tabletowi S będzie dość trudno konkurować z obecnymi już graczami pod postacią Transformera, Iconii Tab, czy nawet Xooma, który ostatnio coraz bardziej tanieje, zrównując się ceną do pozostałych tabletów. Na korzyść urządzenia firmy Sony przemawiać będą zarówno lepsze materiały wykorzystane do budowy, jak i staranniejsze wykonanie.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, czy Sony Tablet S będzie dostępny w Polsce, ani jaka będzie jego cena.

źródło: netbooknews.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula