Galaxy A9

Samsung Galaxy A9 (2018) otrzymuje Androida 10 w Polsce

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Android 10 został oficjalnie zaprezentowany na początku września ubiegłego roku, a więc już ponad pół roku temu. W międzyczasie Google pokazało pierwszą wersję deweloperską Androida 11, mimo że na Androida 10 czeka jeszcze zdecydowana większość posiadaczy smartfonów z Zielonym Robocikiem. Dziś do zaszczytnego grona urządzeń z opisywanym systemem dołączył całkiem ciekawy Samsung Galaxy A9 (2018).

Samsung Galaxy A9 (2018) już z Androidem 10 w Polsce – czas najwyższy

Android custom rom pierwsze kroki

Samsung Galaxy A9 (2018) to średniopółkowy smartfon, który zadebiutował na rynku z Androidem 8.0 Oreo. Android 10 jest więc drugą dużą aktualizacją dla tego urządzenia, czyli według polityki Samsunga, także i ostatnią. Uaktualnienie jak zawsze jest rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Wygląda jednak na to, że dla odmiany Samsung postanowił zacząć od… Polski. Pierwsi użytkownicy Galaxy A9 (2018) z naszego kraju mogą się już cieszyć wyczekiwanym systemem.

Zobacz także: Gigant z Mountain View nie daje za wygarną epidemii – prace nad przeglądarką Chrome ruszyły pełną parą

Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to są one dość standardowe. Dodano m.in. nowe gesty, więcej opcji prywatności i poprawiono ogólną szybkość działania. Oczywiście ze strony Samsunga nie można zapomnieć o nowej wersji nakładki, One UI 2.0. Jeśli nie możecie się już doczekać opisywanego uaktualnienia, to polecam regularne próby wywołania go w ustawieniach. Niewykluczone, że akurat się pojawi.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy