ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

CyanogenMod 7 uruchomiony na HP Touchpad

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy
hp-touchpad

W ostatnim czasie HP wypuściło oficjalny komunikat informujący o tym, że prace nad nowym sprzętem wykorzystującym webOS zostają zaprzestane. Ta decyzja doprowadziła do nagłego spadku cen nowego tabletu Touchpad, przez co rozszedł się on jak ciepłe bułeczki. W międzyczasie ogłoszono konkurs na przeportowanie Androida na to urządzenie, by nadać mu nowe życie. Stało się to możliwe między innymi dzięki programistom z firmy Qualcomm, którzy jako pierwsi uruchomili Androida 2.2 Froyo wykorzystując autorskie narzędzia.

Również niezależni deweloperzy zabrali się za prace nad HP Touchpad. Ich rezultat możemy podziwiać na filmie umieszczonym na serwisie YouTube. Przedstawia on jedno z pierwszych wydań CM7 dla tego tabletu, a wersję tę z trudem można określić nawet mianem „alpha”. Posiada ona wiele niedopracowanych elementów i większość rzeczy na niej nie działa. Mowa tu nawet o tak podstawowych elementach jak obsługa ekranu dotykowego, czy prawidłowa reprodukcja kolorów. Urządzenie musi być obsługiwane przy pomocy konsoli ADB.

Mimo wszystko jest to dobry znak dla wszystkich użytkowników produktu HP. Być może po premierze nowego Androida IceCream Sandwich uda się na Touchpadzie uruchomić oprogramowanie dostosowane do tabletów. Na razie jest to niemożliwe, ze względu na braki w otwartym kodzie Honeycomb.

źródło: engadget.com

Sprawdź najnowsze wpisy