tesla model s

 

Amerykańska firma Tesla produkująca elektryczne samochody znana jest z tego, że otwiera się na wszelkie technologiczne nowinki. Sama budowa wszystkich modeli to potwierdza. Już mieliśmy okazję opisywać współpracę jednej z propozycji ze smartwatchami opartymi na Android Wear, ale jednak producent idzie o krok dalej.

 

Dzisiaj zmierzamy do tego, aby zamknąć wszystko w jednym. Tym samym najlepszym do tego urządzeniem jest smartfon, którego możliwości wciąż się powiększają. Tesla uznała, że można także pozbyć się kluczyka. Tak też będzie – właściciele Modelu S będą mogli zarówno otwierać jak i zamykać swój samochód za pomocą swojego inteligentnego telefonu komórkowego. Mało tego, prosta aplikacja pozwoli także na „odpalenie” silnika elektrycznego. Poniższe zdjęcia z aktualizacji oprogramowania póki co mówią o współpracy z iOS 8, ale także jest informacja o planowanym wydaniu aplikacji na Androida:

 

tesla model s kluczyk android ios tesla model s kluczyk android ios 2

 

Wszystko wygląda całkiem fajnie – można zapomnieć kluczy do samochodu, ale wyjście z domu bez smartfona od razu da się wyczuć. Tylko teraz pojawia się pytanie o bezpieczeństwo takiego rozwiązania – raz, że dane z pamięci można stosunkowo łatwo ukraść, a więc też informacje o podłączonym samochodzie, a dwa to kradzież telefonu może wiązać się także z utratą samochodu. W przypadku iPhone’ów można wykorzystać TouchID, a Android? Macie pomysł na jakieś zabezpieczenie?

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.