Motorola Moto G Power to seria smartfonów skupiona głównie na jak najdłuższym czasie pracy na baterii. Obecny jej przedstawiciel, czyli Moto G8 Power cechuje się pojemnym akumulatorem 5000 mAh i całkiem przyzwoitymi parametrami, obejmującymi między innymi układ Snapdragon 665. To jednak oznacza, że jego cena nie jest aż tak atrakcyjna jak w przypadku poprzednika. Okazuje sie jednak, że producent postanowił przygotować także wariant dla osób z mniej zasobnym portfelem.

Moto G8 Power Lite

Na szczeście producent zachował to, co najważniejsze jest w urządzeniach z serii power, czyli pojemną baterię. Ta pozostaje bez zmian i wciąż będziemy mieli do czynienia z pojemnością 5000 mAh. Cięcia odbyły się natomiast w kwestii wydajności smartfona. Zamiast Snapdragona 665, który napędza wiele urządzeń ze średniej półki, dostaniemy znacznie słabszy układ MediaTek Helio P35. Mówimy tu więc o mocy o około 1/3 niższej niż w przypadku wariantu bez Lite w nazwie. Zachowany zostanie jednak styl obudowy tego urządzenia. Dodatkowo wraz z informacjami wyciekły rendery prezentujące smartfon.

Zobacz też: Router AX3600 jest tak popularny, że Xiaomi nie nadąża z dostawami

Jak widać, z tyłu znajdzie się potrójny aparat, oraz czytnik linii papilarnych. Zaskakuje nieco obecność aparatu selfie schowanego wewnątrz otworu w ekranie. Na zdjęciach widać również, że Moto G8 Power Lite ma gniazdo Jack 3.5 mm na dole, na lewo od portu USB. Teksturowane przyciski zasilania i regulacji głośności znajdują się po prawej stronie, a taca na kartę SIM po lewej stronie. Niestety, to wszystko co wiadomo o nadchodzącym urządzeniu. Wiele jednak wskazuje, że wymiana procesora i słabszy moduł aparatu mogą się okazać jedynymi różnicami między tymi dwoma smartfonami. Nie wiadomo jednak jak to się przełoży na różnice cen między nimi.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.