ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi AX3600 dostawa

Router AX3600 jest tak popularny, że Xiaomi nie nadąża z dostawami

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

Kilka tygodni temu mogliście przeczytać u nas o nowym routerze Xiaomi AX3600, który dzięki swojej specyfikacji miał się stać łakomym kąskiem dla wielu klientów. Dokładnie tak się stało. Chętnych do zakupu jest wielu, z czego Xiaomi powinno się cieszyć. Jednak pracownikom chińskiej firmy wcale nie jest do śmiechu. Urządzenie wyprzedało się niemal natychmiast. Popyt był tak duży, że nie udało się mu sprostać. Dostawy się opóźniają i zapewne domyślacie się dlaczego.

Przyczyną braku dostaw routerów Xiaomi AX3600 jest jakżeby inaczej – koronawirus

Dyrektor generalny Xiaomi, Liu Xinyu, aby uspokoić narastającą falę niezadowolenia klientów, wydał krótkie oświadczenie na platformie Weibo. Winę za obecny stan magazynowy sklepów ponosi koronawirus oraz rząd, który wymusił zamknięcie fabryki. Firma w chwili obecnej ma problem z wieloma dostawcami oraz samym transportem. Stany magazynowe mają zostać uzupełnione najszybciej, jak to tylko możliwe. Nie podano jednak dokładnej daty rozpoczęcia ponownej sprzedaży, jednak wkrótce ma ona zostać ujawniona. Niestety skoro dostępność routera AX3600 jest tak ograniczona w Chinach, to pojawienie się go w Polsce zostanie jeszcze bardziej opóźnione. Wielka szkoda. Przypominam, że router jest napędzany przez najnowszą platformę Networking Pro 600 Wi-Fi 6 Qualcomma. Producent bardzo chwali ją za optymalizację poboru mocy oraz spore możliwości pokrycia zasięgiem mieszkania/biura.

Zobacz także: Poważne problemy w fabryce wyświetlaczy LG – producent wstrzymał prace

Szósta generacja Wi-Fi ma nam zapewnić niezawodność połączenia i dużą przepustowość potrzebną do prawidłowego działania w domach naszpikowanych sprzętem IoT. Xiaomi jako firma niebojąca się wyzwań i wprowadzania na rynek ogromną liczbę urządzeń, chce nam dostarczyć swoje routery z obsługą WiFi 6. Jednak jak widzicie mimo szczerych chęci, sieci dystrybucji i ogromnych pieniędzy czasem stanie na drodze coś, czego nie da się przeskoczyć. Tym razem jest to pojawiający się codziennie w mediach – koronawirus.

Źródło: Xiaomi, Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy