Firma Lenovo poinformowała o swoim zaangażowaniu w branżę motocyklową. Znany producent elektroniki dołączył do grona sponsorów zawodów Ducati 2020 Superbike. Współpraca ma nie być tylko teoretyczna. Rozwiązania Lenovo będą wykorzystane przy organizacji imprez motocyklowych.

Lenovo a branża motocyklowa – o co dokładnie chodzi?

Lenovo ogłosiło nawiązanie globalnego partnerstwa z Aruba.it oraz Ducati. Jedna z podpisanych między firmami umów zakłada, że logo producenta elektroniki będzie umieszczone podczas zawodów motocyklowych w wielu miejscach. Chodzi o motocykle Ducati, stroje zawodników, materiały reklamowe, a także o obiekty znajdujące się w pobliżu toru.

lenovo branża motocyklowa

Co w zamian zaoferuje Lenovo? Firma dostarczy serwery, które pomogą w obsłudze zawodów. Szczególnie istotną rolę w przedsięwzięciu ma pełnić wszechstronny serwer brzegowy ThinkSystem SE350. Jest on bardzo mobilny. Dzięki temu można będzie go łatwo transportować między torami znajdującymi się w różnych częściach świata. Alessandro de Bartolo, dyrektor generalny Lenovo na obszarze Włoch podkreślił, że współpraca z Ducati oraz Aruba.it to zaszczyt dla reprezentowanej przez niego firmy. Stefano Cecconi, dyrektor generalny firmy Aruba i szef zespołu Aruba.it Racing – Ducati, również wykazuje entuzjazm z powodu współpracy. Podpisanie umowy było możliwe dzięki temu, że obie nasze firmy kierują się tymi samymi wartościami — innowacyjnością, efektywnością i niezawodnością — oraz są partnerami zarówno w obszarze IT, jak i na torze – powiedział.

Czytaj także: [Promocje dnia] Xiaomi Mi Air Purifier 3H, Motorola Moto G7 Plus, WD Elements Desktop 8 TB i więcej w super cenach!

To nie pierwsze działanie Lenovo w obszarze, jakim jest branża motocyklowa. Współpracę z Ducati firma nawiązała już wcześniej. Wtedy chodziło jednak o zawody MotoGP. Producent elektroniki z Chin został głównym partnerem technologicznym zespołu. Lenovo dostarczało Ducati komputery, tablety, a także serwery, mające pomóc drużynie skupionej wokół Ducati osiąganie sukcesów w rywalizacji.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.