UNISOC T7520

Kolejny duży gracz z własnym procesorem 5G

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Jeśli chodzi o producentów chipów mobilnych, większość ludzi zna Apple, Qualcomma, MediaTeka, Samsunga i Huaweia. Istnieje jednak kilka innych firm zajmujących się produkcją takich układów. Jedną z nich jest UNISOC, znany wcześniej jako Spreadtrum. Układy tej firmy mogliśmy zobaczyć między innymi w drugiej generacji tabletów od Samsunga. Jeśli zaś chodzi o czasy współczesne, to układy UNISOC można znaleźć w niektórych smartfonach firm jak Alcatel czy Lava. 

UNISOC 5G

UNISOC 5G

Producent jest znany raczej z tanich procesorów, tworzonych z myślą o smartfonach budżetowych. To jednak tylko pozory, o czym dobitnie świadczy wydajny układ Tiger T710. UNISOC ogłosił dziś, że już jutro, czyli 26 lutego zaprezentuje procesor ze zintegrowanym modemem 5G. Jak wiec widać, producent nie daje nam zbyt wiele czasu na snucie domysłów i oczekiwanie na premierę tego procesora. Będzie to pierwszy układ tego typu od producenta. Przy okazji wyprzedzi w tej kwestii Apple. Wiadomo także, że powstał on we współpracy z China Unicom. A trak przynajmniej sugeruje powyższa grafika. 

Zobacz też: HTC wierzy w VR chyba jako ostatnie

Nie ma żadnych informacji na temat tego procesora. Nie wiemy, do jakiej półki cenowej będzie on skierowany ani czego się po nim spodziewać. Tak na dobrą sprawę nie wiemy nawet, do jakiej grupy urządzeń on trafi. Warto tu zaznaczyć, że UNISOC produkuje procesory nie tylko do smarftonów. Układy tego producenta często stanowią serce modemów czy urządzeń IoT. Nie ma nawet czasu na snucie przypuszczeń lub oczekiwanie na przecieki. W końcu premiera już jutro. Zwykle producenci starają się wzbudzić zainteresowanie, zdradzając tajemnice kawałek po kawałku przed premierą urządzenia. Przyznam, że ten brak jakichkolwiek informacji mnie zaintrygował. Jeśli to był plan marketingowców, to dałem się złapać i będę czekał na premierę tego układu z wypiekami na twarzy.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy