HTC wierzy w VR oraz w to, że przyszłość będzie dla technologii i ich firmy łaskawa. To dość odważne stwierdzenie, zważywszy na to, ile producentów na temacie już się „przejechało”. Oczywiście nie oznacza to, że HTC także „polegnie”, ale patrząc na to, jak radzą sobie ostatnio, chyba postawili na złego konia.

HTC wierzy w VR
Fot. HTC Vive Cosmos Play

Smutno się ogląda to, co dzieje się z firmą HTC. Kiedyś był to producent smartfonów, który na rynku zajmował jedną z ważniejszych pozycji, a dziś o nich już mało kto pamięta. Ich powolny upadek zaczął się już ładnych kilka lat temu. Patrząc na to, jakie decyzje podejmują teraz, zaczynamy się zastanawiać, czy przypadkiem właśnie go nie przypieczętowali.

HTC wierzy w VR

Wirtualna rzeczywistość i wszelkiego rodzaju okulary do niej, miały stać się czymś przełomowym. Szczególnie na rynku gier, bo w momencie ich premiery, praktycznie każdy producent uważał, że wręcz musi mieć je w swoim portfolio. Wiemy już, że np. Sony nie wyszło na tym najlepiej, a już na pewno nie studia, które zostały przez nich wykupione. Ostatnio zamknięto kolejne w Wielkiej Brytanii, a i nowych gier VR jakoś specjalnie nie widać. Niewykluczone, że zmieni się sporo w momencie premiery PlayStation 5, ale na to przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Zobacz też: Sony Xperia 1 II oficjalnie – sprzęt dla fotografów?

Mimo wszystko HTC wierzy w VR, a tak przynajmniej twierdzi CEO firmy Yves Maitre. Jego optymizm w tej kwestii związany jest z dwoma rzeczami. Pierwszą jest rozwój sieci 5G, który ma przyczynić się do tego, że firmy chętniej będą sięgały po rozwiązania VR. Mają być one szerzej i łatwiej dostępne, podobnie jak rozwiązania AR. Chodzi głównie o sektor biznesowy i reklamowy, a nie samych gier. Tutaj HTC może mieć odrobinę racji.

Drugą kwestią jest natomiast sam produkt, który HTC dopiero co zapowiedziało, czyli nowe zestawy do VR (Vive Cosmos Play, Vive Cosmos Elite oraz Cosmos XR.). To już sprzęty, które powinny spodobać się fanom wirtualnej rzeczywistości, choć tych nie ma aż tak wielu, jak HTC może sobie wyobrażać. Cóż możemy więcej dodać. Powodzenia HTC! Może wam się przydać.

Źródło: DigitalTimes / HTC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.