stacje ładowania w pobliżu autostrad

W pobliżu polskich autostrad powstaną nowe stacje ładowania aut elektrycznych

Newsy

GreenWay Polska wybuduje stacje ładowania samochodów elektrycznych w pobliżu autostrad. Spółka zainstaluje poszczególne stacje na wybranych Miejscach Odpoczynku Podróżnych (w skrócie MOP). Z inwestycji skorzystają kierowcy jadący drogami A1, A2 oraz A4.

Nowe stacje ładowania aut elektrycznych w pobliżu autostrad – szczegóły

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła w październiku 2019 roku przetarg na budowę 25 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Teraz poznaliśmy wyniki przetargu – jednym ze zwycięzców okazała się firma GreenWay Polska. Spółka ma wyposażyć 11 MOP-ów w ogólnodostępne punkty ładowania. GreenWay będzie dzierżawił część terenów, na których zlokalizowane są MOP-y. Firma bowiem nie tylko zainstaluje sieci ładowania, ale będzie także ich operatorem. Usługi ładowania pojazdów świadczone przez GreenWay będą płatne.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]
stacje ładowania w pobliżu autostrad

Przy planowaniu nowych stacji ładowania na autostradzie A1 uwzględniono następujące lokalizacje: 2 MOP-y Ludwinowo (północ, południe), 2 MOP-y Głowno (wschód, zachód) oraz 2 MOP-y Dobieszowice (wschód, zachód). Miejsca te są usytuowane na odcinkach Toruń-Tuszyn oraz Pyrzowice – Gorzyczki. Przy autostradzie A2 stacje ładowania powstaną natomiast w następujących punktach: MOP Kozanki (kierunek: zachód), MOP Zaborów (kierunek: wschód), MOP Kuny (kierunek: zachód), MOP Leonia (kierunek: wschód). Te lokalizacje znajdują się na trasie Konin – Warszawa. Ostatnia z zaplanowanych stacji ładowania ma powstać na odc. Wrocław – Katowice autostrady A4. Chodzi o MOP Chechło (kierunek: wschód).

Czytaj także: Wypożyczalnia Vozilla wyprzedaje elektryczne samochody. Co można kupić?

Nowe stacje ładowania mają pojawić się w wyznaczonych lokalizacjach w pierwszej połowie 2021 roku. To jednak tylko wstępna propozycja terminu. Poza wymienionymi powyżej lokalizacjami GreenWay realizuje obecnie budowę stacji szybkiego ładowania na sześciu innych MOP-ach, w ramach innego przetargu GDDKiA. Te stacje mają pojawić się jeszcze w tym roku.

źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x