ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
wypożyczalnia vozilla samochody

Wypożyczalnia Vozilla wyprzedaje elektryczne samochody. Co można kupić?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Wrocławska wypożyczalnia Vozilla ma na sprzedaż elektryczne samochody w liczbie ok. 100 egzemplarzy. Chętni na zakup mogą się już zapisywać we wrocławskim biurze wypożyczalni. Wyprzedaż ma związek z niedawno ogłoszonymi planami zamknięcia działalności spółki Vozilla, która wypożyczała elektryczne samochody na terenie Wrocławia.

Jakie samochody ma na sprzedaż wypożyczalnia Vozilla?

Miejska wypożyczalnia Vozilla dysponuje flotą ok. 200 aut. Najwięcej wśród nich jest Nissanów Leaf, są także samochody Renault Zoe. Połowa aut Vozilli ma trafić do sprzedaży.

wypożyczalnia vozilla samochody

Chętni na kupno auta od nas mogą się już zapisywać w Biurze Obsługi Klienta Vozilli we Wrocławiu. Każdy może zgłosić chęć zakupu auta, wystarczy skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta przy ulicy Kochanowskiego we Wrocławiu. Na razie zbieramy zapisy zainteresowanych, a do końca kwietnia będziemy znali dokładniej liczbę aut, którą będziemy mogli wystawić na sprzedaż – w tej sprawie wciąż negocjujemy z leasingodawcami – wtedy też będziemy szacowali ich wartość i ustalali ceny. Wszystko zależeć będzie od ich przebiegu, a przede wszystkim stanu technicznego – komentuje sprawę dla Gazety Wrocławskiej Ewa Kazimierska z Enigma Systemy Ochrony Informacji, spółki zarządzającej wypożyczalnią.

Czytaj także: Wypożyczalnia aut elektrycznych się wycofuje, bo… w Polsce taki biznes się nie opłaca

Sam brand Vozilli oraz system informatyczny wypożyczalni pozostanie własnością miasta. Samochody zostaną natomiast sprzedane lub zwrócone leasingodawcom, w zależności od konkretnych egzemplarzy. Elektryczne skutery Blinkee by Vozilla, póki co do końca tego roku mają funkcjonować bez zmian. Średni przebieg samochodu z floty Vozilli to ok. 17 tysięcy km. Auta były wypożyczane po ok. 1100 razy. Średnie ceny Nissanów Leaf o podobnym poziomie eksploatacji, co samochody Vozilli, to ok. 40 tysięcy zł. Renaulty Zoe z podobnym przebiegiem kosztują natomiast zazwyczaj ok. 60 tysięcy zł.

źródło: gazetawroclawska.pl, zdjęcia: radiowroclaw.pl

Sprawdź najnowsze wpisy