Apple to bardzo znana firma mająca w swoim portfolio kilka produktów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Niestety nawet taki gigant nie jest w stanie obronić się przed trwającą w najlepsze epidemią koronawirusa, która wpłynęła negatywnie na cały rynek nowych technologii. Teraz Apple wydało specjalne oświadczenie dla inwestorów, w którym ostrzega ich, że przychody za drugi kwartał będą niższe, niż oczekiwano – z powodu koronawirusa właśnie.

Apple ostrzega inwestorów, że przychody będą gorsze

Straty Apple z powodu koronawirusa

Wczoraj w oficjalnym newsroomie Apple pojawił się bardzo interesujący wpis, który ostrzega inwestorów, że przychody za drugi kwartał będą niższe, niż oczekiwano z powodu epidemii koronawirusa. Ponadto firma wspomniała, że z uwagi na trwającą epidemię „ogólnoświatowa podaż iPhone’ów będzie tymczasowo ograniczona”. Spory wpływ na gorsze przychody mają z pewnością same Chiny, gdzie Apple zamknęło już wiele sklepów stacjonarnych z obawy o zdrowie i życie swoich pracowników.

Zobacz także: Pecetowa wersja Assassin’s Creed Syndicate już wkrótce będzie dostępna za darmo

Wpływ koronawirusa na przyszłe produkty Apple nie jest jasny. Dla przypomnienia – według plotek firma już w marcu ma pokazać iPhone’a 9, a także nowe iPady Pro w pierwszej połowie roku. Raport Bloomberga nie wspomina o żadnych zmianach planów, lecz zaznacza, że opóźnienia lub inne ograniczenia są możliwe. Podsumowując – po opublikowaniu przez Apple wyników finansowych za drugi kwartał, wycena akcji firmy na giełdzie najprawdopodobniej nieco spadnie. Szczerzę wątpię, aby zwykłe ostrzeżenie coś w tej kwestii zmieniło.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.