polski internet w styczniu 2020

Jak wyglądał polski internet w styczniu 2020 roku?

Newsy

Wiemy już, jak prezentował się polski internet w styczniu 2020 roku. Liczba internautów w tym okresie wyniosła 28,1 mln. Więcej Polaków korzystało z sieci na urządzeniach mobilnych, niż na komputerach osobistych. Jakie strony internetowe i aplikacje odwiedzaliśmy najchętniej w ubiegłym miesiącu?

Polski internet w styczniu 2020 – garść statystyk

polski internet w styczniu 2020

Najpopularniejsza domena wśród polskich internautów w styczniu 2020 roku to google.com. Na podium znalazły się także facebook.com oraz youtube.com. Dalsze miejsca należą do WP, Onetu, Allegro oraz Wikipedii. Pierwszą dziesiątkę zamykają google.pl, OLX i Interia. W rankingu zostały ujęte także domeny ceneo.pl, gazeta.pl, radiozet.pl oraz naszemiasto.pl, w skład którego wchodzą liczne serwisy lokalne. W notowaniu nie zabrakło także domen blogspot.com, o2.pl, se.pl, instagram.com i fakt.pl. Na ostatnim, dwudziestym miejscu znalazła się wyborcza.pl.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]
polski internet w styczniu 2020

Jeśli chodzi o aplikacje mobilne, w tym roku styczeń należał do Google. Trzy najchętniej używane programy pochodzą właśnie od tej amerykańskiej firmy z branży informatycznej. Oprócz samej aplikacji Google, na podium znalazły się jeszcze YouTube oraz Mapy Google. Dalsze miejsca zajmują Messenger, Gmail i Facebook. Dalej mamy Dysk Google, Zdjęcia Google, WhatsApp Messenger’a i Muzykę Google Play. Drugą dziesiątkę otwiera Instagram, tuż za nim uplasowały się aplikacje Google Duo, Rossmann PL oraz Aliexpress. Dalej mamy Gry Google Play, Wiadomości od Google oraz Filmy Google Play. Zestawienie zamykają Lidl Plus, Kalendarz Google oraz Allegro.

Czytaj także: Anonimowość w sieci – Indie mówią stop, ale to dopiero początek

Badania Gemius/PBI są publikowane co miesiąc. Zawierają dane dotyczące tendencji, zachowań i wyborów polskich internautów. Właścicielami PBI są m.in. Agora, Ringier Axel Springer, Interia i Polska Press Grupa.

źródło: gemius/pbi


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x