ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
allegro bestcena

Allegro ustosunkowało się do afery ze sklepem BestCena. Co z tego wynika dla klientów?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

BestCena jest obecnie sprawdzana przez urzędników z kontroli skarbowej i zawiesiła sprzedaż, jednak sklep prowadził również działalność na Allegro. Sprawa nabiera tempa: dwa dni temu pisaliśmy o tym, że konto bankowe BestCeny i sam sklep zostały zablokowane. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że z regulaminu sklepu wynika, iż jego klienci, zamawiając sprzęt, nie kupują go, a jedynie… otrzymują w najem. Wiele osób zadawało sobie pytanie, jak to wszystko się ma do zasad panujących na Allegro i co z zakupami od BestCeny zrobionymi za pośrednictwem tej platformy. Mamy już odpowiedź serwisu.

Allegro stoi po stronie klientów, którzy kupili urządzenia od sklepu BestCena

Allegro stoi na stanowisku, że wewnętrzny regulamin sklepu BestCena nie może zmieniać treści oferty wystawionej w serwisie aukcyjnym. Przypomnijmy: regulamin BestCeny mówi o tym, że klient, dokonując zakupu smartfona ze sklepu internetowego, nabywa jedynie usługę. Tą usługą jest natomiast wypożyczenie telefonu. Jeden z użytkowników skontaktował się z serwisem Allegro w tej sprawie. Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że kupujący przez Allegro nie muszą się niepokoić.

Niedługo później Allegro przysłało obszerniejsze wyjaśnienia. Administracja serwisu tłumaczy w nich, że jeśli treść oferty wystawionej na ich platformie nie wskazywała na to, że klient, uczestnicząc w transakcji, wypożycza sprzęt, to jest jego prawowitym właścicielem. Allegro twierdzi, że sklep BestCena nie może w takim wypadku żądać zwrotu urządzenia od klienta. W świetle zasad platformy zostało ono sprzedane.

Czytaj także: Kupiłeś telefon w sklepie BestCena? W świetle prawa nie jest on twoją własnością

Allegro oferuje również w pomoc w sytuacjach spornych pomiędzy klientem a sklepem BestCena. Jest więc podobnie jak w przypadku transakcji między innymi podmiotami. Wygląda na to, że popularny polski serwis sprzedażowy monitoruje sytuację i zamierza dbać o prawa swoich użytkowników.

Sprawdź najnowsze wpisy