ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google slack teams komunikator

Slack i Teams na celowniku Google – wiecie, co to może oznaczać?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wszystko ewoluuje. Tyczy się to też komunikatorów internetowych, które nie są już wyłącznie miejscem do wysyłania oraz odbierania wiadomości. Za ich pomocą dzielimy się różnymi multimediami, ale też stanowią często istotne źródło wiedzy. Istotne jest to szczególnie w zespołach, więc siłą rzeczy kolejnym etapem rozwoju jest tworzenie swego rodzaju centrów dowodzenia, jakimi dzisiaj stają się takie platformy jak Slack i Microsoft Teams. Wprowadzane w kolejnych firmach sprawiają, że Google również jest zainteresowane tematem.

Google może szykować nowy komunikator, aby równać się z Teams i Slackiem

Slack

Naturalnie Google już ma wiele komunikatorów i usług, które teoretycznie pozwalają na to samo, co Slack i Teamsy, ale są one rozproszone. Nietrudno w końcu komunikować się mailowo, założyć grupową konwersację w Hangouts Chat, zadzwonić przez Hangouts Meet, a pliki odkładać oraz dzielić się nimi w Google Drive. G Suite pozwala na to, ale każda sekunda w firmach jest ważna, więc zapowiada się na to, że niedługo Amerykanie zaprezentują nam aplikację, która będzie oszczędzać ten czas. Jeden program, który będzie stanowił swego rodzaju centrum dowodzenia, jest w drodze według raportu The Information. Naturalnie obecnie na razie bazujemy na domysłach. Nikt nie powinien czuć się zaskoczony, jeśli Google stworzy zupełnie osobny, kompletnie niezależny komunikator. W końcu słynie z tego gigant z Mountain View.

Zobacz też: Prosty telefon z Androidem – Nokia 400 może być tym, na co czekaliśmy.

W tej branży trzeba też się czymś wyróżnić, aby przyciągnąć do siebie klientów. Co prawda Google w tym wypadku może bronić się przed opuszczeniem dotychczasowych, ale również po cichu można liczyć na to, że Amerykanie dodadzą coś od siebie. Co to według Was mogłoby być?

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy