Acer_Iconia_Tab_A500

W ostatnich dniach wielkie zainteresowanie wzbudziła informacja dotycząca rozpoczęcia sprzedaży Acera Iconii Tab A100. Okazuje się, że tajwański producent już wkrótce zamierza udostępnić powżaną aktualizację dla posiadaczy 10-calowego tabletu z Androidem.

Acer Iconia Tab A100 był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich miesięcy. Wszystko za sprawą tego, że jest to pierwszy 7-calowy tablet z systemem Honeycomb 3.2 na pokładzie. Urządzeniem tym zainteresowani są przede wszystkim aktywni użytkownicy, którym zależy na komforcie użytkowania i mobilności.

Część osób zastanawiała się, czy Acer zamierza wydać aktualizację systemu Honeycomb dla starszego modelu – A500. Ostatnia wersja Androida dedykowanego dla tabletów przyniosła liczne usprawnienia mające bardzo duży wpływ na szybkość i płynność działania systemu. Jednak to nie koniec zmian i nowości.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, Acer Iconia Tab A500 otrzyma aktualizację do Honeycomba 3.2 w ciągu kilku najbliższych tygodni – aktualnie trwają ostatnie testy, które mają pomóc w wyeliminowaniu ewentualnych błędów. Acer w ten sposób w swojej ofercie będzie miał już dwa urządzenia z najnowszą wersją systemu Android.

Honeycomb 3.2 poza wspomnianymi usprawnieniami wnosi również pewne modyfikacje, które mają duży wpływ na kompatybilność i działanie aplikacji zaprojektowanych i zoptymalizowanych pod kątem smartfonów. Ta kwestia jest szczególnie ważna w związku z niewielką liczbą atrakcyjnych gier i aplikacji stworzonych z myślą o tabletach.

Acer wydając aktualizację systemu Honeycomb ma bardzo dużo do zyskania – potencjalni klienci mając do wyboru dwa urządzenia o niemal identycznej konfiguracji (jak większość tabletów z systemem Honeycomb) z pewnością wybierze model, który ma większe szanse na otrzymanie oficjalnych aktualizacji Androida.

źródło: Liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula