Atlas Web Browser – przeglądarka Material Design z trybem podwójnego widoku

Aplikacje

Atlas-Web-Browser-Bookmarks-Left-Menu

Material Design zaprezentowany przez Google zrobił niemałą furorę i dzięki temu już teraz możemy zakosztować niektórych rzeczy. W Sklepie Play znajdziemy wiele aplikacji, które mogą zmienić naszego Androida w nadchodzącą wersję „L”. Jednak oprócz kosmetyki pojawiają się również bardziej użyteczne programy. Jak na przykład przeglądarki internetowe skupiające się na prywatności użytkownika.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

Generalnie ściągając przeglądarkę internetową jesteśmy skazani na „widzimisię” twórcy i niewiele możemy zmienić w kwestii wyglądu wyświetlania stron. Ponadto wyskakujące reklamy nie ułatwiają życia w Sieci. Dlatego też Tod Liebeck zdecydował się na stworzeni własnej wersji przeglądarki, która jest dostępna za darmo.

 

Atlas Web Browser powstał nie tylko z powodu rozdrażnienia na obecnie dostępne przeglądarki, ale również ze względu na „budowę” stron. Chodzi między innymi o reklamy, nadmiernie użycie Javascript oraz irytującą optymalizację witryn pod urządzenia mobilne. Produkt Toda powinien poradzić sobie z tymi niuansami, a prostota obsługi i czytelne ustawienia z pewnością przypadną do gustu „mobilnym surferom”.

Atlas-Web-Browser-Right-menu-Filter

W ustawieniach znajdziemy trzy główne kategorie:
a) Content Filter – pozwoli Ci pozbyć się reklam używając AdBlockPlus EasyList filter oraz zapewni swobodne korzystanie z Sieci, bez „śledzenia”.

b) Browser Mode – nic innego jak wybranie sposobu, w jaki strona ma zostać wyświetlona – w wersji mobilnej lub komputerowej

c) Experience – w tym miejscu zaczyna się zabawa. Pojawiają się takie ustawienia jak „HI-FI”, „LO-FI” oraz „TEXT”. Pierwsza opcja służy do normalnego przeglądania stron, druga wyłącza wszystkie skrypty Java oraz media, natomiast „TEXT” jak sama nazwa sugeruje pozostawia na stronie sam tekst.

 

Atlas Web Browser oferuje również dodatkowe możliwości, jednakże za opłatą. Wśród nich znajdzie się m.in. otwarcie w jednym czasie więcej niż 4 kart oraz indywidualne ustawienia dla stron dotyczące prywatności i reklam. Liebleck oferuje też to na co wielu z Was czeka od samego początku – możliwość przeglądania dwóch różnych stron jednocześnie. Wystarczy włączyć tryb „Dual-View”, a naszym oczom ukażą się położone obok siebie witryny. Przeglądarka jest na razie w wersji beta, więc wszystkie płatne funkcje dostępne są za darmo. To świetna wiadomość, gdyż dzięki temu możemy przetestować prezentowane możliwości i zdecydować czy warto wydać parę złotych.

Atlas-Web-Browser-DualView

Twórca zapowiedział też, że wykorzystanie Material Design z biegiem czasu wkroczy na wyższy poziom. Trzeba tylko poczekać do oficjalnej premiery Androida L, która nastąpi tej jesieni.

 

Muszę przyznać, że przeglądarka prezentuje się bardzo interesująco i już zabieram się za jej testowanie. Należy jednakże pamiętać, że to wciąż nie jest finalna wersja, więc parę drobnych błędów może nas spotkać. Jeśli chcecie pomóc w dopracowaniu Atlas Web Browser wystarczy udzielać się w odpowiednim wątku na forum XDA. Przeglądarkę możecie pobrać ze Sklepu Play.

 

Material Design, prostota, mnogość funkcji, prywatność i możliwość oglądania dwóch stron jednocześnie. Czego chcieć więcej od przeglądarki? Pobieracie?

 

Sprawdź w Google Play

 

Sprawdź forum XDA

 

 

źródło: Android Authority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x