ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LG W20 procesor UNISOC

Wyciekła specyfikacja LG W20 – producent stawia na nowego dostawcę procesorów w najniższej półce

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

I nie, nie jest to MediaTek. Nie mówimy nawet o tanich procesorach od Qualcomma. LG postanowił zapatrzeć się w naprawdę tanie jednostki od dość niszowego, ale zyskującego popularność producenta UNISOC. Jest to chińska firma działająca już od prawie 19 lat. Jej układy pojawiały się więc na przestrzeni lat w wielu produktach. Współpraca z LG ma jednak być czymś więcej niż tylko jednorazowym wyskokiem.

LG W20 procesor UNISOC

LG W20 procesor UNISOC

Nie oznacza to jednak, że koreański producent zamierza w tej półce cenowej całkowicie zrezygnować z rozwiązań od dotychczasowych dostawców. Chociaż wszystko będzie zależało od tego, jak ta współpraca się potoczy. Pierwszym owocem tej współpracy będzie LG W20, następca modelu W10. Jego specyfikacja została odkryta w Google Play Console. Smartfon może się pochwalić wyświetlaczem o rozdzielczości HD+. Jego sercem jest układ Spreadtrum SC9863A firmy UNISOC, który jest wspierany przez 3 GB RAM. Jest to ten sam chipset, który zasila Alcatel 1s (2019) i Blade A7 (2019).

Zobacz też: Dzienna liczba e-recept wystawianych w Polsce robi wrażenie

Jest to ośmiordzeniowa jednostka wykonana w przestarzałym już procesie 28 nm. Składa się ona z rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu 1,6 GHz. Za przetwarzanie grafiki ma odpowiadać układ PowerVR GE8322. Jak więc widać, mamy tutaj do czynienia z bardzo przestarzałą konstrukcją pomimo wykorzystania stosunkowo nowych rdzeni. Podejrzewam jednak, że układy UNISOC wkrótce staną się znacznie bardziej popularne. Wszystko ze względu na to, że Chiny nie zamierzają odpuszczać prac nad uniezależnieniem się od USA i to pomimo zwiększenia zakupów podzespołów od Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy