ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mobilne teamfight tactics

Mobilne Teamfight Tactics z premierą w połowie marca

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Na ten moment czekało na pewno wielu użytkowników Androida i iOS. Studio Riot Games ogłosiło, że mobilne Teamfight Tactics będzie miało swoją premierę w połowie marca. Zbiegnie się to z pierwszą rocznicą pojawienia się trybu na komputerach osobistych. Wtedy też zadebiutować powinien SET 3, czyli kolejny zestaw nowej zawartości. Jak można się było domyślić, TFT będzie grą free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Teamfight Tactics podbije urządzenia mobilne?

mobilne teamfight tactics

Przypomnijmy, że Teamfight Tactics jest alternatywnym trybem dostępnym w League of Legends. Powstał on na bazie moda Dota Auto Chess. Do tej pory jest to najpopularniejszy strategia typu auto battler, w którą miesięcznie gra około 33 miliony graczy. Nic więc dziwnego, że Riot Games postanowiło stworzyć mobilne Teamfight Tactics. Jeśli jednak myślicie, że będzie to po prostu proste przeniesienie gry na nasze smartfony i tablety, to jesteście w błędzie. Jak podali przedstawiciele zespołu tworzącego TFT – Dax Andrus oraz Stephen Mortimer – mobilna wersja będzie stworzona od podstaw. Ma to według nich na celu lepsze dopasowanie tytułu do urządzeń mobilnych, a przede wszystkim do ekranów dotykowych. Twórcy zapewnili również, że gracze otrzymają możliwość rozgrywki międzyplatformowej, a postęp zapisywany będzie na obydwu wersjach.

Zobacz też: Nikt nie lubi Epic Games Store? Statystyki mówią coś innego

Autorzy podzielili się również planami na rozwój na najbliższe miesiące. Teamfight Tactics otrzyma niedługo nowych bohaterów oraz spore zmiany w przedmiotach. Deweloperzy pracują również nad następnym pakietem nowej zawartości, który będzie miał swoją premierę w tym samym czasie co mobilne Teamfight Tactics. Jak na razie wiadomo jedynie, że do gry wprowadzone zostaną nowe skórki bohaterów. Zostały one bowiem pokazane przez Riot Games na zapowiedzi. Jak już wcześniej wspomniałem, TFT na urządzeniach mobilnych zadebiutuje w połowie marca. Użytkownicy Androida mogą już wstępnie zarejestrować się w Sklepie Play. Posiadacze urządzeń z systemem iOS muszą uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. Teamfight Tactics nie jest jedyną mobilną grą obecnie przygotowywaną przez Riot Games. W pierwszej połowie roku zadebiutuje karciana gra Legends of Runeterra.

Źródło: Riot Games

Sprawdź najnowsze wpisy