Google Stadia już działa. Rewolucyjna platforma dla graczy spotkała się z naprawdę… przeciętnym przyjęciem. O ile firma poradziła sobie ze strumieniowaniem rozgrywki, tak zapowiadana jakość i funkcjonalność jest daleka od tej, którą oczekiwaliśmy. Amerykanie ewidentnie się nie wyrobili i powoli uaktualniają swój serwis. Ciągle trwają testy, więc o globalnej dostępności nie ma mowy. Jednak już nie trzeba mieć Pixela, aby grać w chmurze na smartfonie. Google otwiera się na kolejne inteligentne telefony komórkowe.

Google Stadia dostępna na kolejnych smartfonach, ale tylko dla wybranych

Cyberpunk 2077 Google Stadia (2)

Dotychczas jeśli chcieliście zagrać na smartfonie w ramach platformy Google Stadia, będąc we wspieranym kraju, musieliście korzystać z jednego ze smartfonów z serii Pixel (2, 3, 3a lub 4). Naturalnie ta rozgrywka nie była bezproblemowa, bo dostęp był bardzo ograniczony i po prostu pełny błędów. Teraz swoich sił mogą próbować posiadacze smartfonów innych producentów. Portal 9to5Google potwierdził, że OnePlus 6T, Samsung Galaxy S10e i Galaxy Note9 też są w stanie uruchomić aplikację Google Stadia ze Sklepu Play. Co istotne, to fakt, że nadal nie wszyscy mają dostęp. O ile nowe smartfony mogą uczestniczyć w projekcie, to jeszcze trzeba liczyć na to, że nasze konto dostanie taką możliwość.

Zobacz też: Premiera CAT S32 – kolejny wytrzymały smartfon.

Tym samym powtarza się sytuacja niczym z poszczególnymi aktualizacjami aplikacji od Google. Wszystko jest sterowane przez serwery. Oczywiście na razie Stadia nie zawitała jeszcze do Polski, ale być może macie już jakieś doświadczenia z tą platformą? Jakie są Wasze wrażenia?

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.