ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Steam z nowymi zasadami promocji

Steam zaczyna sprzedawać muzykę – pochodzenie jest oczywiste

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Do tej pory ścieżki dźwiękowe z poszczególnych tytułów były traktowane na Steam jedynie jako zawartość do pobrania w powiązanej z nią grze. Firma jednak zmienia podejście w tej kwestii. Właśnie wprowadza funkcję, która pozwala kupować ścieżki dźwiękowe niezależnie od tego, czy posiadamy dany tytuł przypisany do biblioteki. Pozwala ona także zarządzać nimi w bibliotece Steam i umieszczać je w centralnym folderze muzycznym.

Steam sprzedaje muzykę z gier

Steam sprzedaje muzykę z gier

Steam w kilku punktach wymienia cechy nowej usługi:

  • użytkownicy mogą zakupić ścieżkę dźwiękową bez konieczności kupowania gry;
  • użytkownicy mogą pobrać ścieżkę dźwiękową bez konieczności pobierania gry;
  • użytkownicy mogą przeglądać pobrane przez nich ścieżki dźwiękowe i zarządzać nimi bezpośrednio z Biblioteki Steam;
  • użytkownicy mogą stworzyć na Steam katalog „Muzyka”, gdzie znajdować się będą wszystkie ścieżki dźwiękowe, zamiast umieszczania ich w podkatalogach poszczególnych gier;
  • producenci mogą przesyłać ścieżki dźwiękowe i nimi zarządzać za pomocą strony partnerskiej, bez konieczności używania steamcmd;
  • producenci mogą sprzedawać ścieżki dźwiękowe nawet wtedy, gdy sama gra, z której dana ścieżka dźwiękowa pochodzi, nie jest dostępna na Steam.

Zobacz też: OnePlus Concept One to smartfon z niewidzialnym aparatem, którego niestety prędko nie kupimy

Oczywiście istotną kwestią jest także jakość muzyki i jej format. Na szczęście serwis i w tej kwestii rozwiewa wszelkie wątpliwości:

Po pierwsze ścieżki dźwiękowe mogą obsługiwać różne poziomy jakości. Każda ścieżka dźwiękowa będzie zawierać zestaw standardowych MP3, ale istnieje też możliwość dodania wysokiej jakości magazynów zawartości tj. FLAC lub nieprzetworzony WAV. Indywidualni klienci mogą wybrać większe, wyższej jakości pliki audio.

W ostatnich latach coraz częściej mamy do czynienia z utworami naprawdę wysokiej klasy w grach komputerowych. Możliwość ich zakupu w sytuacji, kiedy mamy grę z innego źródła, ale bez dodatków, lub z jakiegoś powodu nie jesteśmy nim zainteresowani, jest świetna. Warto tu zaznaczyć, że Steam nie jest pierwszym sklepem oferującym taką funkcjonalność. Już od dawna można kupować soundtracki z gier za pośrednictwem GOG.com.

Źródło: Steam

Sprawdź najnowsze wpisy