smartwatch bezdech senny

Piękny smartwatch Withings dla osób z bezdechem sennym

Newsy

Smartwatche pokazują powiadomienia, pozwalają na przeskoczenie do następnego utworu w Spotify oraz pełnią funkcję budzika. Z roku na rok są jednak to coraz bardziej smart. Przybywa funkcji związanych z aktywnym trybem życia. Dzięki nim zmierzymy przebyty dystans, spalone kalorie, ale nie tylko. Inteligentne zegarki mogą także monitorować nasz stan zdrowia, nie tylko mierząc puls. Withings ScanWatch potrafi więcej, mimo iż jego wygląd przypomina bardziej klasyczny zegarek, niż nowoczesnego smartwatcha. Powinny się nim zainteresować szczególnie osoby cierpiące na bezdech senny.

Co ma wspólnego smartwatch z bezdechem sennym?

Bezdech senny to bardzo nieprzyjemna i niebezpieczna przypadłość. Jest pewnego rodzaju zaburzeniem snu. Oddech zostaje wstrzymany, a przez to nasz organizm jest niedotleniony i budzimy się niewyspani. Istnieją przypadku dużo groźniejsze. Oddech może nie zostać wznowiony i chyba nie trzeba tłumaczyć, co może się wtedy stać. Withings ScanWatch dzięki swojemu nowoczesnemu czujnikowi potrafi wykryć kiedy przestajemy oddychać. Magia? Nie. Smartwatch skanuje kolor naszej krwi i jest w stanie określić poziom jej nasycenia tlenem. Dzięki temu może nas poinformować wykrytych nieprawidłowościach. Dodatkowo zebrane dane możemy przekazać naszemu lekarzowi i zdecyduje on, czy warto wykonać dodatkowe badania.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Czy nie mając problemu z bezdechem sennym, warto zainteresować się tym smartwatchem?

smartwatch bezdech senny

Tak. Po pierwsze – być może cierpimy na bezdech senny, a o tym nie wiemy. To przypadłość ciężka do wykrycia. Śpimy, więc nie wiemy, co się dzieje z naszym organizmem. Withings ScanWatch pomoże nam sprawdzić, czy oddychasz prawidłowo podczas snu. Po drugie – to bardzo ładnie wykonany zegarek łączący w sobie klasyczny wygląd z nowoczesnymi funkcjami. Producent zachwala także funkcję odpowiadającą za monitoring pracy serca. EKG w ScanWatchu nie można oczywiście porównać do badania profesjonalnym elektrokardiografem. Jednak tak jak w przypadku bezdechu – zegarek pomoże nam wykryć nieprawidłowości. Jeżeli wystąpią, to należy udać się do lekarza.

Withings ScanWatch pojawi się na rynku prawdopodobnie w drugim kwartale tego roku. Model z 38 mm kopertą ma kosztować około 950 złotych. Za większy – 42 mm przyjdzie nam zapłacić 1150 złotych.

Zobacz także: Źle się czujesz? Sięgnij po termometr od Xiaomi

Źródło: Withings, Android Central, wearable.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x