Xiaomi wprowadził właśnie na rynek termometr cyfrowy MIJIA. Nie jest to co prawda pierwsze takie urządzenie od chińskiego giganta. Jednak ten model może być stosowany na dwóch częściach ciała: pod pachą i w i jamie ustnej.  Jest co prawda jeszcze jedno miejsce, gdzie może trafić termometr, ale brak jego obsługi trudno tu uznać za wadę. W końcu przez roztrzepanie mógłby później trafić do ust… nie ma co kusić losu.

Termometr Xiaomi

Termometr Xiaomi

Głównymi zaletami tego urządzenia są szybki i dokładny pomiar temperatury. Pod względem wyglądu, termometr cyfrowy MIJIA wykorzystuje duży, segmentowy wyświetlacz LCD. Oferuje on także opcjonalne podświetlenie, co w znacznym stopniu ułatwia odczyt temperatury w ciemnościach, oraz przy słabym oświetleniu. To bardzo ważne, ponieważ wiele osób podczas gorączki cierpi na nadwrażliwość na światło i woli odchorowywać w ciemnościach, albo półmroku. Może on zapewnić szybki odczyt temperatury ciała w ciągu zaledwie 30 sekund. Po zakończeniu szybkiego pomiaru automatycznie przechodzi w tryb dokładny. Ten wymaga już do 5 minut czekania. O jego zakończeniu poinformuje nas dźwięk brzęczyka.

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja biblioteki Netflixa. Sprawdź, co nowego!

Ponadto, termometr  może być sparowany z aplikacją MIJIA za pomocą smartfona. Pozwala to na odczyt mierzonej temperatury przy pomocy aplikacji. Dodatkowo możliwe jest utworzenie do 9 profili, dzięki czemu nawet całkiem spora rodzina może dokonywać pomiarów. Kolejną istotną funkcją jest to, że aplikacja poprzez zmianę koloru ostrzega użytkownika o bardzo wysokiej temperaturze. Będzie on świetnym uzupełnieniem nocnej szafki chorującego z budzikiem od Xiaomi, który dodatkowo pokaże temperaturę otoczenia. Cena tego termometru od Xiaomi wynosi 69 juanów, czyli około 40 PLN, natomiast jego sprzedaż rozpoczyna się już dzisiaj. Nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle trafi on do Polski.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.