Tauron zaprezentował aplikację mobilną eMap. Ma być ona kompleksowym rozwiązaniem dla właścicieli pojazdów elektrycznych. Wdrożenie aplikacji ma charakter pilotażowy, a Tauron zachęca do zgłaszania uwag i komentarzy odnośnie działania programu.

Co umożliwia aplikacja eMap?

Aplikacja eMap pozwala na wyszukiwanie dostępnej stacji ładowania w czasie rzeczywistym i wyznaczenie trasy do wybranego punktu ładowania z pomocą nawigacji. Możliwe jest także przeprowadzenie procesu autoryzacji, ładowania oraz rozliczenia transakcji.

emap

Do końca 2020 roku sieć Taurona liczyć będzie ponad 150 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Aby skorzystać z bezpłatnej aplikacji eMap, wystarczy pobrać ją na urządzenie mobilne, zarejestrować się lub skorzystać z opcji bez rejestracji. Użytkownicy będą mogli wybrać jedną z trzech dogodnych dla siebie form płatności, w tym m.in. dodać i zapisać kartę płatniczą. Koszt przejechania 100 km samochodem eklektycznym waha się od ok. 9 do 12 zł i jest kilka razy niższy niż przejechanie tej samej drogi samochodem napędzanym benzyną bądź olejem napędowym. W roku 2019 na polskich drogach liczba aut z napędem elektrycznym stale rosła i osiągnęła pułap ponad 6 000 sztuk – czytamy w komunikacie wydanym przez firmę Tauron.

Czytaj także: Cena i specyfikacja Galaxy S20 – który flagowiec Samsunga jest dla Ciebie?

Użytkownicy usługi eMap od Taurona mają wgląd do ilości pobranej energii po każdym ładowaniu oraz historii wykonanych transakcji z poziomu aplikacji. Firma przedstawiła również cennik związany z ładowaniem pojazdów. Prezentuje się on następująco:

W okresie od 13 stycznia 2020 roku do 26 stycznia 2020 roku cena wyniesie (brutto):

  1. Dla stacji AC: 0,80 zł/kWh
  2. Dla stacji DC: 1,11 zł/kWh

Od 27 stycznia 2020 roku cena regularna usługi wyniesie (brutto):

  1. Dla stacji AC: 1,60 zł/kWh
  2. Dla stacji DC: 2,21 zł/kWh

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.