ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Smartfon z kolorowym ekranem e-ink trafi do sklepów

Poznajcie pierwszy na świecie smartfon z kolorowym ekranem e-ink

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wyświetlacze e-ink pojawiają się co jakiś czas w smartfonach już od kilku dobrych lat. Jednak wciąż żadna firma do tej pory nie pchnęła tej technologii do przodu. Hisense, znany ze swoich telewizorów, wprowadził na targach CES 2020 smartfon z kolorowym wyświetlaczem e-ink. Jest to pierwszy przykład kolorowego wyświetlacza tego typu w smartfonie. Wyświetlanie kolorów nie jest jedyną ich zaletą.

Smartfon z kolorowym ekranem e-ink

Smartfon z kolorowym ekranem e-ink

Według Hisense proces produkcji kolorowych wyświetlaczy e-ink do smartfonów dojrzał do tego stopnia, że nawet te kolorowe wyświetlacze e-ink mogą być produkowane masowo. Twierdzą oni również, że te nowe wyświetlacze charakteryzują się lepszą częstotliwością odświeżania niż poprzednie telefony typu e-ink, a także, że lepiej oddają obraz obiektów, co raczej wynika z samego faktu, że są kolorowe.  W zeszłym roku producent wypuścił na rynek smartfon Hisene A5, który był wyposażony w czarno-biały wyświetlacz e-ink. Teraz gdy mamy ten kolorowy wyświetlacz, technologia ta właśnie stała się o wiele bardziej interesująca dla większości użytkowników.

Zobacz też: Dell skrzyżował Nintendo Switch z Windowsem 10 i wygląda to świetnie

Oczywiście wciąż będziemy mieli do czynienia z ograniczeniami wynikającymi z faktu zastosowanej technologii. Kolory, mimo że obecne, wyglądają dość blado. Dodatkowo wciąż możemy zapomnieć o oglądaniu lub nagrywaniu filmów. Granie w większość gier także odpada. Szczerze mówiąc, taki ekran pasowałby idealnie do jakiegoś tabletu. Dzięki niemu czytanie komiksów byłoby znacznie przyjemniejsze niż na standardowym, czarno-białym czytniku. Mimo to na pewno znajdzie się grupka entuzjastów, którzy chętnie kupią takiego smartfona.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy